Görüntü Ekrandan Taşması Sorunu

Kayra AKKOÇ

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde yeni bir bilgisayar aldım ve monitörü yenilemedim monitörüm vga dönüştürücü ile bağlanıyorum. Driver güncellemeleri tam olduğu halde 1920x1080 çözünürlükte ekran sola kayıyor ve ekranın sol tarafı görünmüyor sağ taraf da siyah bir çizgi oluşuyor monitör üzerindeki ayarlardan denedim ancak bir çözüme ulaşamadım. Önceki bilgisayarımda 1920x1080 kullanıyordum böyle bir sorun olmuyordu ve bir çözüme ulaşamadım başına gelen veya yardımda bulunabilecek var mı acaba ? Basit bir sorun gibi görünüyor ama bir çözüme ulaşamadım.
1572781442701.png

Normalde monitörün Auto tuşu bunu düzeltmek için ekranı analiz edip oturtur. Dönüştürücüden kaynaklı bir probleme benziyor.
Cevabın için teşekkür ederim başka bir dönüştürücü ile denemeye çalışacağım.
1440x900 çözünürlük oldu ama 21.6 bir monitörde pek hoş durmadı bunun dışındaki çözünürlük olmuyor.
Bu sorun başına gelen kimse yok mu acaba bir yardımcı olabilecek.

Biraz uzun zaman geçti fakat, aynı sorunu şu an yaşıyorum 2 adet aktif adaptör denedim ikisinde de aynı sorun. Sen çözdün mü bu sorunu? Eğer çözdüysen bana da söylermisin rica etsem :)

Ben sorunu çözemedim ancak dönüştürücü ile kullandığımda 1920 X 1080 kullanamıyordum 1680x1050 kullandım bir süre sonrada yeni monitöre geçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı