2.Nesil i7 mi 6.Nesil i3 Mü?

Arkadaşın haklı olsada güncellik bakımından ben yinede i3 alınması taraftarıyım. Sonuçta 2. nesil i7 ne kadar güçlü olsada birlikte kullanacağın anakart eski mimari olacak. Uefi desteği var mı ondan bile emin değilim.
Ayrıca DDR4 ve Anakart muazzam veriyolu Bant genişliğinide unutmayalım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Budur.

Hmm anladım yani eğer 6.nesil i3 alırsa hem ileriye yönelik olur hemde istediği zaman işlemci ram ekran kartı Upgrade yapabilir değil mi? Ama 2. Nesil i7 bi sure sonra çöp olurken i3 ü Upgrade ederek yine uzun zaman daha idare edebilir değil mi?

Hmm anladım yani eğer 6.nesil i3 alırsa hem ileriye yönelik olur hemde istediği zaman işlemci ram ekran kartı Upgrade yapabilir değil mi? Ama 2. Nesil i7 bi sure sonra çöp olurken i3 ü Upgrade ederek yine uzun zaman daha idare edebilir değil mi?
Aynen öğle 2.nesin i7 çöp olduğunda yanında bellekler ve anakartı da çöp oluyor.

Sana önü açık çok uzun bir zaman da açık olacak ve sana temel oluşturacak fiyat performans anakartlar.

Form Faktor Mini-ITX: Asus MZ170I PRO GAMING
Form Faktor Micro-ATX: Asus Z170M-PLUS
Form Faktor ATX: Asus Z170-AR

Hangi boyut işine gelirse onu al sonra diğer bileşenlere geç.

Fiyatlarını araştır ve araştırınca pahalı gelmesin inan bana hiç pahalı değil. Çünkü; çok fazla uzun zaman işini en iyi şekilde göreceklerdir.

@GCN'nin de dediği gibi Z170 Chipsetli bir anakart almanız işinize gelecektir ayrıca işlemci yetmemeye başladığında OC edilebilir bir işlemci ve birde soğutma alıp sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Fakat bütçeniz yoksa H110M değilde en az B150M Bazooka almaya çalışın. Dayanıklı bileşenlere sahip bir anakart. Ha bir de alternatif olarak 400TL'ye MSI Z170-A PRO da mevcut.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı