2.Nesil i7 mi 6.Nesil i3 Mü?

Masaüstü başka bir alem, dizüstü apayrı bir alem.

İşlemcinizin veya RAM'lerinizin iyi olması bireyi ifade etmez. Büyük ihtimalle ekran kartınız yapışıktır.

Dizüstü bölümüne konu açarsanız iyi olur.

Şaka hocam, vallahi şaka. Trol falan herhalde. :D

Ya sabır gece gece...
Hocam sen istediğin kadar anlat, anlattıkların ancak karşındakinin anlayacağı kadardır. Bu söz demek ki boşuna söylenmemiş.

Hocam sen istediğin kadar anlat, anlattıkların ancak karşındakinin anlayacağı kadardır. Bu söz demek ki boşuna söylenmemiş.
Yahu sistemi masaüstü olsa gam yemem. Dizüstü bide.

960 kafa tutuyor diyor, ben zannettim ki 1080p'de, meğer en düşükteymiş.

Çocuk zannediyor bizi herhalde.

@Recep Baltaş görmesin... :D

Mustafa Ertunç

Ama DDR4 desteği yok ve eski bir işlemci.
DDR4 desteği yok ancak bu DDR4'ün çok çok üstün olduğunu kanıtlamaz.

Güncellik için tabiki DDR4 alınmalı. i3 GTX 1060 ile darboğaz yapan bir işlemci. Upgrade'ye kapalı oluyor gene. GTX 1050 Ti + i3 6100 alırsan ilerde yeni ekran kartı taktığında işlemci yetersiz kalacak. Aynı sokete uyumlu i7'de taksan yeni i3'ler çıkacağı için i7 eski olacak(sana göre). i7 2600K bayağı eski bir işlemci orası ayrı bir konu ama sırf güncellik için performansdan kısılmamalı. Bir süre sonra güncellik gider ama performans kalır.

Selamun aleyküm beyler ram 8gb, işlemci Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz , DirectX 11, Windows 8.1 Pro 64 bit, Ekran Kartı AMD Radeon HD 8350 bu özelliklerle gta5 dahil olmak üzere bir çok oyunum kasıyor sorun sizce ekran kartımı yoksa başka bişeymi, eğer ekran kartı ise 4gb ekran kartı ucuz ama iyi özellikli ne önerirsiniz ilginiz ve alakanız için hepinize teşekkürler.

Selamun aleyküm beyler ram 8gb, işlemci Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz , DirectX 11, Windows 8.1 Pro 64 bit, Ekran Kartı AMD Radeon HD 8350 bu özelliklerle gta5 dahil olmak üzere bir çok oyunum kasıyor sorun sizce ekran kartımı yoksa başka bişeymi, eğer ekran kartı ise 4gb ekran kartı ucuz ama iyi özellikli ne önerirsiniz ilginiz ve alakanız için hepinize teşekkürler.

Sorun ekran kartında HD8350 R7 240'dan bile düşük performanslıdır. O işlemciye en mantıklı RX480 takabilirsen iyi olur.

Benim i7 2630qm i3 6100 den performanslı mıymış ? Vay be gözlerim yaşardı benim bilgisayar ne kadar iyiymişte benim haberim yokmuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı