2 PSU'yu 1 sistemde kullanmak

Adnan m&b

Centipat
Öncelikle merhaba biraz saçma gelecek ama elimde HD 6850 var sistemi de 350W PSU var. Onda ekran kartı güç kablosu yok. PSU sipariş ettim. Ondakı kabloyla çalıştırabilir miyim? Yani o yeni PSU'nun ekran katı güç kablosunu takacağım ama sistemde 350W PSU takılı olacak. 24 pinlik girişi yeni PSU'ya taksam olur mu?

Gerçekten biraz saçma bir iş olmuş :D Madem yeni PSU alıyorsunuz ihtiyacınıza göre birşey alıp neden kullanmıyorsunuz? 2 PSU yu tek kasada aynı anda kullanmak mümkün ama saçma.

Yapılabilir ancak, sadece ekran kartına bağlı PSU'nun anakarta bağlı olduğuna inandırmak için 24 pin kablosundaki bazı noktaları bir birine bağlamanız gerekiyor. Ayrıca iki ayrı GND sorunu oluşacak. İki PSU'nun GND'leri ortak olmazsa aradaki gerilim farkından akım geçebilir. Gibi gibi.

Çok özel durumlar (2000 Watt güç ihtiyacı gibi) dışında yapılması tavsiye edilmez. İdeal bir kullanım değil.

Son düzenleme:
Yapılabilir ancak sadece ekran kartına bağlı PSU'nun anakarta bağlı olduğuna inandırmak için bazı pinleri bir birine bağlamanız gerekiyor. Ayrıca iki ayrı gnd sorunu oluşacak. İki PSU'nun Gnd'leri ortak olmazsa aradaki gerilim farkından akım geçebilir. Gibi gibi.

Çok özel durumlar (2000 Watt güç ihtiyacı gibi) dışında yapılması tavsiye edilmez. İdeal bir kullanım değil.

Ya W yetmediğinden değil oekran kartı kablosu yokkkkkk.

Ya W yetmediğinden değil ekran kartı kablosu yok.
"Molex/SATA to 6 pin" gibi çözümlere bakabilirsiniz. Eğer 350 Watt sistem için yeterli ise adaptörler ile bağlanabilir.

1615745277822.png

merhabalar.konuyu görünce yazayım dedim.ben bizzat kullanıyorum.aradığın aparatın adı add2psu.
link : ADD2PSU POWER BİRLEŞTİRİCİ ETH BTC ZEC DASH MADENCİLİK Fiyatları ve Özellikleri

yukarıdaki linkteki üründen tedarik ettiğiniz durumda pcnin içindeki power ile kasanın içindeki donanımları beslersiniz.diğer bağladığınız power ilede sadece ekran kartını beslersiniz.ben kullanıyorum ve gayet sorunsuz çalışıyor.benimde bütçem yetmediği için çift psu kullanıyorum şimdilik.param olsa yüksek watt alırmıyım almam çünkü sistem sorunsuz çalışıyor.powerlar dünya para hiç gerek yok almaya bence.yine sizin bileceğiniz iş.

Geri
Yukarı