Çözüldü 2 RAM slotlu anakarta iki tane 8 GB RAM takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Espada

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben sistemime aynı RAM'dan 1 tane daha alıp 8×2 16 GB RAM yapmak istiyorum. Anakartımda 2 slot yeri var. Bu bir sorun oluşturur mu çünkü internette baktığımda 1 ve 3. Slota veya 2 ve 4. slota takılması gerektiği söyleniyordu. Ben de size danışmak istedim. Yardımcı olursanız teşekkürler.

Çözüm
Hayır, olmaz. Bir slota 8GB takılı ise diğerine de takılabilir ama aynı model RAM'i alman gerek yoksa hatalar ile karşılaşırsın.
Merhaba arkadaşlar ben sistemime aynı RAM'dan 1 tane daha alıp 8×2 16 GB RAM yapmak istiyorum. Anakartımda 2 slot yeri var. Bu bir sorun oluşturur mu çünkü internette baktığımda 1 ve 3. slota veya 2 ve 4. slota takılması gerektiği söyleniyordu. Ben de size danışmak istedim. Yardımcı olursanız teşekkürler.

Anakart modeli nedir?

Hiçbir sorun olmaz hocam. Aynısını alırsanız Dual Channel olarak çalışırlar. Dediğiniz 4 slotu olan anakartlarda geçerli. Sizde böyle sıkıntı olmaz.

Merhaba arkadaşlar ben sistemime aynı RAM'dan 1 tane daha alıp 8×2 16 GB RAM yapmak istiyorum. Anakartımda 2 slot yeri var. Bu bir sorun oluşturur mu çünkü internette baktığımda 1 ve 3. Slota veya 2 ve 4. slota takılması gerektiği söyleniyordu. Ben de size danışmak istedim. Yardımcı olursanız teşekkürler.
Zaten çift slot varsa takmak için tek bir seçeneğiniz var. Aynı bellekten alın önemli olan o.

Yeni konular

Geri
Yukarı