Çözüldü 2. RAM takıldığında i5-3470 PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oywle

Hectopat
Sorunumu acık bir şekilde anlatmak istiyorum umarım anlatabilirim.
Arkadaşlar bu sıkıntı yakın zamanda olmaya başladı oyun oynarken bilgisayar birden mavi ekran veriyor ve kendini yeniden başlatıyordu sistemimde 1 tane SSD 1 tane HDD olmak üzere 2 tane birim vardı. Bu mavi ekran hatası HDD'yi taktıktan 2 3 gün sonra ortaya cıkmaya başladı. PC'ye temiz kurulum yaptım yine aynı hata. HDD'yi cıkardım yine aynı hatayı aldım. Bugün daha değişik bir sorunla karşılaştım 8+8 GB olmak üzere 2 RAM'im var birini cıkardıgım zaman sistem acılıyor ama 2. RAM'i taktıgım zaman acılmıyor. Dedim herhalde birtanesi arzalı evde duran sağlam oldugundan emin oldugum başka bir RAM'i taktım yine aynı sorun. Bu hata 10 15 dakika önce cıktı karşıma. Acaba ne yapmam gerek? Sizin değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Sistem özellikleri.
MSI 1155 pin anakart.
i5 3470 işlemci.
GTX 650 Ti boot 2 GB.
16 GB RAM.

Çözüm
Anakart da uyumluluk sorunu olabilir mi konuyu ben yaşamadığımdan hakim değilim de.

Sanırım cözdüm RAM'im arzalı diger eski RAM'i tam takamamışım galiba şu an taktıgımda acılıyor ama yeni RAM'ı taktıgımda acılmıyor teşekkür ederim.
Kanka eğer arkadaşın dediği de olmuyorsa bir bak belki güç kaynağı yetersizdir ya da anakart ın maksimim kapasitesinin üstündedir anakartın DDR ına bakıp aldıysan ve dediğim sorunlar yok ise bilgisayrcıya götür o yapsın.

Kanka eğer arkadaşın dediği de olmuyorsa bir bak belki güç kaynağı yetersizdir ya da anakart ın maksimim kapasitesinin üstündedir anakartın DDR ına bakıp aldıysan ve dediğim sorunlar yok ise bilgisayrcıya götür o yapsın.

Ama diğer RAM ile bayağı kullandım bilgisayarı 1 seneye yakın karşılamasa o zaman göstermez miydi acaba bu hataları şu an aklıma geldi biostada değişiklikler vardı mesela boot menüsünden SSD'yi başa alıyordum sistem yeniden başladığında tekrar boot menüsünde SSD en son sıraya gidiyordu teşekkür ederim öneriniz icin 😊

Anakart da uyumluluk sorunu olabilir mi konuyu ben yaşamadığımdan hakim değilim de.
Ama diğer RAM ile bayağı kullandım bilgisayarı 1 seneye yakın karşılamasa o zaman göstermez miydi acaba bu hataları şu an aklıma geldi biostada değişiklikler vardı mesela boot menüsünden SSD'yi başa alıyordum sistem yeniden başladığında tekrar boot menüsünde SSD en son sıraya gidiyordu teşekkür ederim öneriniz icin 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı