2. RAM Takılınca Sistem Çalışmıyor

Lâqui

Kilopat
Daha fazla  
Windows 7 Ultimate 32 Bit kullanıyorum. PC'mi 64 Bit yaptığımda bilgisayarım açılmıyor Windows başlatılıyor ekranında kalıyor 4 GB Dual kit RAM kullanıyorum 32 Bit olduğu zaman sorunsuz 4 GB RAM'de çalışıyor fakat 64 bit yaptığımda sadece RAM'leri tek tek taktığım da çalışıyor. PC:
  • İşlemci; İntel Core 2 Quad Q8300
  • RAM; 4 GB Dual kit
  • Anakart; MSI G31M3-L V2
  • GPU; ATI HD 4850

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın fişini prizden çekip BIOS pilini çıkartabilir misiniz? Ayrıca 2 RAM de takılı iken BIOS'a girebiliyor musunuz?

Windows 7 64 Bit 8 GB RAM için sağlıklı çalışması için bu arada RAM ler aynı marka hatta aynı mhz olması gerekli.

Hmm.
Ramleriniz aynı model mi? Değil ise sıkıntı oluşturabilir. Bazen belleklerin hızlarını BIOS üzerinden kendiniz ayarlamanız gerekiyor. Eski sistemlerde ara sıra karşılaşmıştım. Belleklerin hızı 667 Mhz ise 667, 800 ise 800 olarak girin. Eğer imkanınız var ise farklı bellekler ile de deneyin. En son çare farklı bir işletim sistemi kurup sonucu bizimle paylaşın

Hmm.
Ramleriniz aynı model mi? Değil ise sıkıntı oluşturabilir. Bazen belleklerin hızlarını BIOS üzerinden kendiniz ayarlamanız gerekiyor. Eski sistemlerde ara sıra karşılaşmıştım. Belleklerin hızı 667 Mhz ise 667, 800 ise 800 olarak girin. Eğer imkanınız var ise farklı bellekler ile de deneyin. En son çare farklı bir işletim sistemi kurup sonucu bizimle paylaşın
Şimdi Recep Baltaş'ın verdiği bir Windows 7 indirdim onu kurucam eğer çalışırsa yazarım
Windows 7 64 Bit 8 GB RAM için sağlıklı çalışması için bu arada RAM ler aynı marka hatta aynı mhz olması gerekli.
Hocam aynı marka değil ama aynı mhz 32 bit'te sorun yapmıyor 64'te yapması normalmi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı