2. RAM Yuvasını Kullanırken "Sinyal Yok" Hatası

Zaixas

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. İlginç bir sorunla karşı karşıyayım. Sistemimde 4 GB tek modül RAM kullanıyorum. Anakartımda 2 adet RAM slotu var. RAM 1. slottayken herhangi bir sorun olmadan bilgisayar çalışıyor. Ancak 2. slotta kullanmaya çalıştığımda normal açılıyor, kullanırken (yaklaşık 30 dakika sonra) ekrana "sinyal yok" uyarısı geliyor. Reset atmadan düzelmiyor. Acaba sorun nedir? RAM veya RAM slotunda sıkıntı olsaydı hiç açılmazdı diye düşünüyorum. Bir de ben 4 GB daha RAM alıp sistemi 4x2 8 GB olarak çalıştırmayı düşünüyorum. Acaba bu zaman da sorunla karşılaşır mıyım? Teşekkürler.
Sistemim:
  • İşlemci: AMD Phenom II X2 555 3.2 GHz
  • Anakart: ASUS M4A78LT-M LE
  • RAM: Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz
  • 500 GB HDD ve 500W PSU var.
  • İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit
  • BIOS sürümü güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tanıdığınızdan deneme amaçlı, anakartınıza uyumlu bir RAM alın. 1. ve 2. yuvada test edin. Yine aynı sorunlar oluşuyorsa 2. yuvada bir sorun var demektir. 2x4 8 GB RAM kullansanız da çözüm olacağını sanmam. "Yuva arızalı, kesin olarak sistem açılmaz." diye bir şey yok. Sonuç olarak verim alamazsınız. Tanıdıktan bulamazsanız, iade etme şansınızın olduğu bir yerden RAM satın alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı