2. RAM'i Taktıktan Sonra PC Açılmıyor

0Hukumdar

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 8GB DDR4 2133 MHz KİNGSTON HYPERX RAM vardı. 16GB yapmak istedim ve CL değeri dahi her şeyi aynı olan 2. 8GB RAM'i PC'yi kapatarak anakarttaki boş slota yerleştirdim. Şöyle bir sorunum oluştu; kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor.

Çözüm amaçlı denediklerim: Sadece eski RAM'i takarak açmaya çalıştım, tek RAM0 her iki slota takıp denedim, yeni RAM'i aynı şekilde tek başına her iki slota takıp çalıştırmayı denedim, her iki RAM'i takıp çalıştırmayı denedim.

BİOS pili ekran Kartı vs. söktüm 15 dk bekleyip tekrar taktım olmadı. Önceden zaten tek RAM çalışıyordu şimdi ikinci RAM'i takınca ne oldu da her ikisi birden çalışmıyor. Farklı bir yöntem önerecek olan var mı?

Bu arada RAM'lerin ikisini de takmadan yani hiç RAM yokken açmaya çalıştığımda benim bildiğim anakarttan Bip Bip sesleri gelmesi lazım ama o ses de gelmedi. Sayın @Recep Baltaş doların şu seviyede olduğu dönemde lütfen yardımcı olun masraf etmeyeyim.
  • Anakart: Asus H110M-K
  • İşlemci: i7 6700
  • Ekran Kartı: Asus RX480
  • RAM: Kingston 8GB 2133 MHz CL14

Son düzenleyen: Moderatör:
CL değeri dahi her şeyi aynı olan..

İsterse aynı model olsun, üstündeki çipler aynı olmadığı sürece uyum sorunu olur.

Daha önce çalışan RAM'in şimdi çalışmıyor olması garip. BIOS pilini söktüğünzde sistem elektrik almıyor olmalı. Siz en iyisi Clear CMOS yapıp deneyin çalışan RAM ile.

O RAM ile açılırsa da BIOS güncellemesi yapın.

Ayrıca umarım 6700 işlemciye H110 anakart önerisini buradan almadınız. Aldıysanız o kişiyi banlayacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı