2. RAM'i taktım zaman bilgisayar açılıp kapanıyor

Egemen_

Hectopat
Daha fazla  
Sistemde 8 GB'lık RAM vardı üstüne aynı modelin sadece gri versiyonunu ekledim ve bilgisayarın tuşuna bastığımda kendi kendine açılıp kapanıyor, ardından bu ekran geliyor.

9f3ee2f2-b1f3-4bc6-9b11-b4d2a621f5d0.jpg

Anakart.
ASUS Prime A320M-E.

RAM'ler.
Crucial 8 GB ballistix sport LT red DDR4 2400MHz CL16 1.2v PC RAM.
Crucial 8 GB ballistix sport LT gray V3 DDR4 2400MHz CL16 1.2v PC RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı marka ram alsanız dahi farklı tarihlerde üretildikleri için CL değerleri farklı olabiliyor. Dolayısıyla ramler uyumsuz oluyor ve sistem boot etmiyor. Yeni aldığınız rami iade edebilirseniz edin. Elinizdeki rami de satıp dual kit şeklinde ram alın. Bende de aynı hata olmuştu bu şekilde çözmüştüm.

Aynı marka ram alsanız dahi farklı tarihlerde üretildikleri için CL değerleri farklı olabiliyor. Dolayısıyla ramler uyumsuz oluyor ve sistem boot etmiyor. Yeni aldığınız rami iade edebilirseniz edin. Elinizdeki rami de satıp dual kit şeklinde ram alın. Bende de aynı hata olmuştu bu şekilde çözmüştüm.
CL değerleride aynı
Farklı slota takmayı deneyin ve RAM'lerin iyice oturduğuna emin olun.
2 Slot var ikisinide söküp tekrar taktım ve yine aynı sorun devam ediyor.
CMOS reset atarmisiniz.
Şimdi deneyeceğim

Sorun olmaması gerekiyor. Çünkü Crucial'in(Segment Bilgisayar) söylemlerine göre sadece renk farkı var. RAM'in chipsetleri aynı. Bir sorun oluşmaması gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 1574348198495473520703.jpg
    1574348198495473520703.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 121
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı