2 saat God of War oynadıktan sonra RTX 3060 Ti'ın 85 derece olması normal mi?

lectus

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
Rtx 3060 ti
Anakart
Asus prime
Arkadaşlar merhaba gecen hafta Ryzen 5 5600 RTX 3060 Ti bir bilgisayar aldim. İcindeki ekran karti haric tum parcalarin sifir ekran kartininr raf ürün oldugu soylendi elime ulasti her şey kutulu ve guzeldi. Ekran kartiyla biraz oyun oynadim god of warda yuksek ayarlarda 2 saat oynadim ekran karti sicakligi 85 idi.
Valorant 40-50
Minecraft 50.
Boşta 30-40
Derecelerini aldim. Acaba oranlar nasıl? PC'yi kullanmaya devam edeyim mi yoksa problem çıkarır mı? Rica ederim sadece bilgili kisiler cevaplarsa sevinirim bir de ekran karti sahibi 1 yil garanti verdi mining yok gibi. Kendisi de yok dedi fanlar gicir gicir isida idare eder gibi.

Arkadaşlar merhaba gecen hafta Ryzen 5 5600 RTX 3060 Ti bir bilgisayar aldim. İcindeki ekran karti haric tum parcalarin sifir ekran kartininr raf ürün oldugu soylendi elime ulasti her şey kutulu ve guzeldi. Ekran kartiyla biraz oyun oynadim god of warda yuksek ayarlarda 2 saat oynadim ekran karti sicakligi 85 idi.
Valorant 40-50
Minecraft 50.
Boşta 30-40
Derecelerini aldim. Acaba oranlar nasıl? PC'yi kullanmaya devam edeyim mi yoksa problem çıkarır mı? Rica ederim sadece bilgili kisiler cevaplarsa sevinirim bir de ekran karti sahibi 1 yil garanti verdi mining yok gibi. Kendisi de yok dedi fanlar gicir gicir isida idare eder gibi.
Bence değil, maksimum kullanımda bile 60-70 civarlarında gezmesi gerekli

Ekran kartının fanı mimarisi gereği ısı odaklı şiddetini artırarak soğutma sağlıyor. Bu tarz AAA oyunlarda fan hızı yeterli olmuyor ısınıyor, kendiniz elle fan ayarı yapabilirsiniz. O sıcaklık nerden baksan 20 derece düşecektir. 85 derece donanıma zarar vermese de ömründen yemeye başlar.

Valorant 40-50
Minecraft 50.
Boşta 30-40
Nerdeyse aynı sistem stress testinde bile 50 derecenin üstüne çıkmıyor. God of War da grafikleri abartmıyorsun değil mi?

Kasanın havalandırması kötü olduğu için ağır oyunda 85 dereceyi görüyor. Ekran kartında sorun olsaydı 40-50 gördüğü oyunlarda da 80de çalışırdı.

Ekran kartı modelin nedir? Kasan ne? Kasanın içinin fotorğafını atar mısın?

Valorant 40-50
Minecraft 50.
Boşta 30-40
Bence dereceler gayet normal her oyunun optimizasyonu bir değil basit bir undervolt işlemi ile sıcaklıklarınızı ciddi anlamda düşürüp fps'inizi arttırabilirsiniz.

Yalanıda yok soracaktın ne rafı diye, minning rafında durduysa normal. Garanti varsa yollayın tek fanlı ASUS Dual bile 80 81 derece oluyor.

Kasanın havalandırması kötü olduğu için ağır oyunda 85 dereceyi görüyor. Ekran kartında sorun olsaydı 40-50 gördüğü oyunlarda da 80'de çalışırdı.

God of War'da 85 dereceyse o kart yüke girdiği çoğu oyunda o sıcaklığa çıkar.
85 derecede kullanmak kurşunlu lehim toplarının yapısının ısınmadan kaynaklı genleşme ve soğumasından sonra küçülmesiyle yapısında çatlaklar deformeler oluşur.
Kartın garantisi var ise yollayın bakım yapsınlar, garanti yoksa aldığın yere git sana kusurlu mal satılmış. Önceliğin garanti olsun karta ait fatura var ise marka ile görüş.

Son düzenleme:
Yalanıda yok soracaktın ne rafı diye, minning rafında durduysa normal. Garanti varsa yollayın tek fanlı ASUS Dual bile 80 81 derece oluyor.

God of War'da 85 dereceyse o kart yüke girdiği çoğu oyunda o sıcaklığa çıkar.
85 derecede kullanmak kurşunlu lehim toplarının yapısının ısınmadan kaynaklı genleşme ve soğumasından sonra küçülmesiyle yapısında çatlaklar deformeler oluşur.
Kartın garantisi var ise yollayın bakım yapsınlar, garanti yoksa aldığın yere git sana kusurlu mal satılmış. Önceliğin garanti olsun karta ait fatura var ise marka ile görüş.
Direk iade ettim herşeyi, gaming gen tr den sifir temiz birsey siparis verdim onu bekliyorum.

Geri
Yukarı