2 senelik bilgisayar programcılığından iş bulunabilir mi?

Aslında dedikleriniz de haklısınız. Ama bir yandan staj gibi bir şeyler de yapılmaya çalışılmalı. Veya bir start-up'a falan bir şekilde girilmeli. Benim derslerim hiçbir zaman iyi olmadı, yani benim üniversite sınavına bayağı bir çalışmam gerekecek ve zaman da çok yok zaten. Ama şu an yazılımdan aşırı Derece'de keyif alıyorum ve her gün yeni şeyler öğreniyorum. Tabii ki iyi bir üniversiteden eğitim alsam diploma açısından iyi olur ama pek düşünmüyorum. Şuna da değinmek istiyorum, fullstack olanların birçoğu bir dili %50 falan öğrenip başka dile geçiş yapıyorlar. Hiçbir dilde iyi Derece'ye gelmiyorlar bile. Fullstack'ım deyip geçiyorlar yani.
Fullstack bir tanıdığım önemli olan dil bilmek değil dil öğrenmek bir haftamı alır zaten geliştirilen projeye göre ayak uyduruyorum diyordu 😄

Aslında dedikleriniz de haklısınız. Ama bir yandan staj gibi bir şeyler de yapılmaya çalışılmalı. Veya bir start-up'a falan bir şekilde girilmeli. Benim derslerim hiçbir zaman iyi olmadı, yani benim üniversite sınavına bayağı bir çalışmam gerekecek ve zaman da çok yok zaten. Ama şu an yazılımdan aşırı Derece'de keyif alıyorum ve her gün yeni şeyler öğreniyorum. Tabii ki iyi bir üniversiteden eğitim alsam diploma açısından iyi olur ama pek düşünmüyorum. Şuna da değinmek istiyorum, fullstack olanların birçoğu bir dili %50 falan öğrenip başka dile geçiş yapıyorlar. Hiçbir dilde iyi Derece'ye gelmiyorlar bile. Fullstack'ım deyip geçiyorlar yani.
Eğitim günümüzde çok çok önemli değil katılıyorum. Ama o ortamları yaşamak gerçekten çok güzel bir olay. Bu güzel olayları yaşayıp ve sonucunda bu seminerlerden öğrendiği girişim hikayelerinden ders alan, o seminerlerde başvuru yapıp ardından kariyer fırsatlarını yakalayan sonrasında şu an kariyerini devam ettiren bir çok arkadaşım var. Gördüklerimi size aktarmak istedim. Umarım başarılı olursunuz.

Eğitim günümüzde çok çok önemli değil katılıyorum. Ama o ortamları yaşamak gerçekten çok güzel bir olay. Bu güzel olayları yaşayıp ve sonucunda bu seminerlerden öğrendiği girişim hikayelerinden ders alan, o seminerlerde başvuru yapıp ardından kariyer fırsatlarını yakalayan sonrasında şu an kariyerini devam ettiren birçok arkadaşım var. Gördüklerimi size aktarmak istedim. Umarım başarılı olursunuz.

Eminim güzeldir ama şu an gerçekten üniversite sınavına hazırlanmaya çalışmamam, üstelik ya kazanamazsam çok zaman kaybetmiş olacağım. Ve sanırsam kendime böyle uygun görüyorum umarım hepimiz başarılı oluruz.

Eminim güzeldir ama şu an gerçekten üniversite sınavına hazırlanmaya çalışmamam, üstelik ya kazanamazsam çok zaman kaybetmiş olacağım. Ve sanırsam kendime böyle uygun görüyorum umarım hepimiz başarılı oluruz.
Ben şu an sizin düşündüğünüz hayatı yaşıyorum ufak ufak. Benim çocukluk arkadaşım yazılım mühendisi ve okuldan aldığı projelerden ve ödevlerden kafasını kaldırmıyor. Bu bana ters, ben keyfim olduğu zaman freelance iş kovalarım. Okuduğum okul da puanımın çok düşük olmasından dolayı alakasız bir bölüm. Pişman mıyım? Değilim. Daha kariyer yaşına gelmedik ama buna altyapım hazır.

Geri
Yukarı