2 SSD vs 1 TB Harddisk

Lando

Decapat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda 240 GB SSD mevcut fakat gunumuzde oyunlar 40-50 GB'dan fazla yer kaplayabiliyor. İndirip oynayıp silmekten yoruldum. Çoğunu oynamadan siliyorum, hafiza sorunu yasiyorum. 7200RPM 1TB harddisk alsam oyunlarda cok yavaslama olur mu? Steam'i HDD'ye kuracağım, yoksa 480 GB SSD alsam yeterli mi? SSD'nin tadına bakınca PC'de HDD barındırasım gelmiyor ancak HDD'siz de olmuyor. Aralarinda çok fiyat farkı var, Windows SSD kurulu sizce ne yapayım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığınız oyunlara göre değişir. Mesela Anthem gibi yükleme ekranı çok olan oyunu HDD'de oynamak inanın istemezsiniz. Ama yükleme ekranı çok olmayan, uzun olmayan oyunları HDD'ye aktararak rahatlayabilirsiniz.

Şahsen ben yakın zamanda toplayacağım sistemde 250GB SSD + 1TB HDD kullanıcam. SSD’nin oyunlara bir faydası yok sadece loading ekranlarını kısaltıyor, FPS’de artış gösterme gibi bir durumu yok. SSD’ye sürekli oynadığın 1-2 oyunu atsan yeterli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı