Çözüldü 2. SSD yuvası HP Victus'ta nerededir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

turan.taha21

Picopat
Daha fazla  
HP Victus 15-FB0008NT AMD Ryzen 5 5600H 16 GB 512 GB SSD RTX3050 Ti FreeDOS 15.6" taşınabilir bilgisayar 71t72EA
Merhaba, laptop modeli yazdığım gibi. Laptopun içini geçenlerde açıp temizlik yaptım temizliği yapmadan önce neyin nerede olduğunu unutursam diye fotoğraf çekmiştim. SSD 2 yazan kısımda SSD yuvası yok ama SSD için alan var çözemedim bilen biri (kırmızı dikdörtgene aldığım alana bakın)

WhatsApp Image 2023-08-12 at 21.21.59.jpeg

Bakabilir mi? Bu laptopta extra SSD için yer var mı? Varsa 1TB M.2 SSD takacağım ekstra olarak.

Çözüm
Victus 15 modellerinde tek M.2 slotu var ve Victus 16-sxxxx modellerde de tek olduğunu gördüm. Eski Victus 16 ve yeni Victus 16-rxxxxx modellerinde çift M.2 slotu var.
Onu biliyorum da onu yapmam. Sadece SSD2 yazıyor oluşunu merak ettim acaba soketi takmamışlar mı dedim kendi kendime.
Hocam çoğu orta-alt seviye laptopta oluyor. Malzemeden kısmak için midir artık ya da oraya hat bağlanmayıp PCB'yi stock olarak böyle mi basıyorlardır bilmiyorum. Ama başka çaren yok gibi duruyor.

Onu biliyorum da onu yapmam. Sadece SSD2 yazıyor oluşunu merak ettim acaba soketi takmamışlar mı dedim kendi kendime.
Anakartlar aynı hocam, Özelliklere göre ekstra portlar popülasyonlanıyor. Bilgisayarınızın modelinizin çift SSD desteği yok demek ki. Çünkü benim Victus'un var.

O bahsettiğiniz boş slot(temas noktaları mevcut ama port yok) tahminimce o cihazın farklı revizyonlarında 2. M.2 slotunu takılabilmesi için konulmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı