Çözüldü 2. Steam hesabına alınan aynı oyun oynanabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kutmoon

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler benim 1 tane Steam hesabım var ve o hesaptaki Rainbow Six: Siege oyunu standart sürüm ve bu sürümü yükseltemiyorum, öyle bir şey yokmuş. Ben 2. bir Steam hesabı açsam o yeni Steam hesabıma bu oyunun istediğim sürümünü alsam o zaman istediğim sürümde 2.hesabımdan bir sorun olmadan oynayabilir miyim?

Çözüm
Arkadaşlar iyi günler benim 1 tane Steam hesabım var ve o hesaptaki Rainbow Six: Siege oyunu standart sürüm ve bu sürümü yükseltemiyorum, öyle bir şey yokmuş. Ben 2. bir Steam hesabı açsam o yeni Steam hesabıma bu oyunun istediğim sürümünü alsam o zaman istediğim sürümde 2.hesabımdan bir sorun olmadan oynayabilir miyim?
Yanlış anlamadıysam yeni bir hesaptan devam edeceksen bir sorun olmaz. Alternatif olarak oyunu hesabından silip farklı bir sürümü satın alabilirsin. Hem ikinci hesap açmamış olursun.
Az önce arkadaşın biriside aynı şeyi yazmıştı size de aynı şekilde cevap vermek istedim ben bugün bu konuyu açmıştım ancak bu dediğiniz olmuyormuş maalesef, Rainbow Six: Siege oyununu hesabımdan kaldırdığımda tekrardan almaya kalktığımda bu oyun sizde zaten bulunmakta deyip kaldırdığım oyun sürümünü bana geri veriyorlarmış. Bu yüzden yeni bir hesap açıp oraya almak istedim. Yani bana öyle söylediler isterseniz size açtığım konunun linkini atayım. Rainbow Six: Siege Steam hesabından kaldırıp başka bir sürüm alınırsa oyun sıfırlanır mı?
Halen daha çalışması lazım. Çünkü R6 upgrade sistemi bu şekilde işliyor. Çok ilginç ama. Bence yanlış bir bilgi var orada ama bir araştırayım.

Konuya baktım ama çok fazla mesaj var. Kim dediyse yanlış bilgilendirme yapmış. Dedikleri gibi oyun hesabın sıfırlanmaz. Ama aldığın paketin avantajlarına da erişirsin.

Arkadaşın birisi şöyle bir yorum yazmıştı ve birkaç kişi daha bu şekilde yazdı ben de öyle olduğunu düşündüm. Hiçbir şey silinmeyecek. Steam'de oynadığın her oyunun her istatistiği kaydedilir ve oyunu iade etsen veya hesabından kaldırsan bile o istatistikler tutulur. Ayrıca hesabından kalıcı olarak kaldırdığın oyunlar sisteme işlendiği için tekrar satın almana izin vermiyor. Onun yerine destekle iletişime geçip oyunu bedavadan tekrar hesabına eklettirmen gerekiyor. Bunu dediler. Yani oyun kalkar ama sadece kütüphanende olmaz eğer tekrar almaya kalkarsan alamazsın tarzında yorum yaptılar görüceğiniz üzere.

Halen daha çalışması lazım. Çünkü R6 upgrade sistemi bu şekilde işliyor. Çok ilginç ama. Bence yanlış bir bilgi var orada ama bir araştırayım.

Yani o az önce size attığım konudaki yorumlar yanlış bilgilendirme mi? Gidip Steam desteğe oyunun benden kaldırılmasını istesem ve benden kaldırdıklarında gidip istediğim sürümü alabilir miyim? Ben bunu o konuda sorduğumda oradaki arkadaşlar yorumlardan okuduğunuz üzere hayır alamazsın o şekilde yükseltemezsin tarzında yorum yaptıkları için bende 2. hesaba almayı düşünmüştüm. Doğrusu nedir?

Yani o az önce size attığım konudaki yorumlar yanlış bilgilendirme mi? Gidip Steam desteğe oyunun benden kaldırılmasını istesem ve benden kaldırdıklarında gidip istediğim sürümü alabilir miyim? Ben bunu o konuda sorduğumda oradaki arkadaşlar yorumlardan okuduğunuz üzere hayır alamazsın o şekilde yükseltemezsin tarzında yorum yaptıkları için bende 2. hesaba almayı düşünmüştüm. Doğrusu nedir?
Şimdi benim bulduğum bir sitede şu şekilde diyor. "Oyunu kütüphaneden kaldırdıktan sonra yeniden satın alım yapmalısınız ve tekrar oyunun parasını ödersiniz." Kaynak olarak ise Kaynak. Tabi başka yerlerde var böyle diyen. Kendi mantık çerçevem içinde kanıtlamak istersem de sanırım en basit yol, bedava oyunu kaldırınca, o artık sizde değildir ama yeniden kütüphaneye ekleyebilir veya daha yüksek paralı versiyonunu alabiliyoruz. Şimdi bu halen daha oluyor ise mantıken R6 için de geçerli olması lazım. Müsade ederseniz kendi Steam hesabımda çok ucuz bir oyunu kaldırayım ve bakayım. Satın alabiliyor muyum alamıyor muyum diye.

Hmmm evet hocam doğru imiş. Oyuna bakmayınız ucuz diye onu seçtim 💀 Adım adım fotoğraflarda da gösterdiğim gibi. (Dil için kusura bakmayın. Çoğunlukla yabancılar ile işim olduğu için telefon vs komple İngilizce kullanıyorum.)
Screenshot_2023-07-28-00-40-10-139_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2023-07-28-00-41-29-854_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2023-07-28-00-42-06-338_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
Screenshot_2023-07-28-00-42-17-465_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg

Şimdi benim bulduğum bir sitede şu şekilde diyor. "oyunu kütüphaneden kaldırdıktan sonra yeniden satın alım yapmalısınız ve tekrar oyunun parasını ödersiniz." kaynak olarak ise Kaynak. Tabii başka yerlerde var böyle diyen. Kendi mantık çerçevem içinde kanıtlamak istersem de sanırım en basit yol, bedava oyunu kaldırınca, o artık sizde değildir ama yeniden kütüphaneye ekleyebilir veya daha yüksek paralı versiyonunu alabiliyoruz. Şimdi bu halen daha oluyor ise mantıken R6 için de geçerli olması lazım. Müsaade ederseniz kendi Steam hesabımda çok ucuz bir oyunu kaldırayım ve bakayım. Satın alabiliyor muyum alamıyor muyum diye.

Sizi uğraştırıp vaktinizi çalmayacaksam eğer denerseniz böyle bir şeyi gerçekten çok mutlu olurum.

Hmmm evet hocam doğru imiş. Oyuna bakmayınız ucuz diye onu seçtim 💀 adım adım fotoğraflarda da gösterdiğim gibi. Eki Görüntüle 1879431Eki Görüntüle 1879432Eki Görüntüle 1879433Eki Görüntüle 1879435

Hmmmm arkadaşın birisi o şekilde yükseltme yaptım demiş ancak galiba geçmişte o şekilde yükseltme yapılıyordu şu an yapılmıyor muhtemelen. Ya da oyunun birebir aynısını değil de bir başka sürümünü almayı deneme şansınız var mı acaba? Hani farklı sürümü olunca alabiliyor muyuz diye.

Geri
Yukarı