2 tane ekran kartı takılabilen anakart önerisi

alacagim
model .. gt220 gren 1020 gb ..

nvidia gs force 9600 738 mb
toplam 1700 gb
İki model birbirine SLİ için uyumlu değildir.
SLİ ya da Crossfire bağlantısı yapabilmeniz için aynı model kartta, aynı model çipset olması gerekmektedir. 2 Kartı da taktığınızda PCİ-E slotlarının işlemciye en yakın olanı devreye girecektir. İkisinin aynı anda çalışması imkansız.

SLI ya da CF destekli anakart ve ekran kartına ihtiyacınız var. Ekran kartı modelleri de aynı olmalı. Bunu yapmakla da bitmez, uygulamaların desteklemesi gerekir ki düzgün bir sonuç alın. Eski nesil ekran kartı kullanacağınız için sürücü ve oyun desteği yerlerde olacak. İki ekran kartı taktınız diye bellek ikiye katlanmaz zaten. Sizin düşündüğünüz ile gerçekler çok farklı.

Resimdeki performanslara göz atabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 16536.png
    16536.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 45
1 GB ekran kart alip 2 tane kullanmayi düşünüyorum.
2 ayri ekran kart yuvasi olan anakart var midir?
2 ekran kartına vereceğiniz fiyata kullanabileceğiniz birkaç model veriyorum:
  • HD 5570/1GB
  • HD 5670/1GB
  • HD 6570/1GB
  • HD 6670/1GB
Alacağınız kartların ikisi de ayrı çipsetlere sahip ve dolayısıyla birbirine paralel çalıştıramazsınız. Ayrıca 2 adet GT220 SLİ ediliyor mu bilmiyorum ancak çekirdek ve bellek saatleri yalnızca video izlemeye uygun görünüyor. Ayrıca 9600GT modeli de bayağı eski. Ondan 2 adet alarak SLİ yapabilirsiniz ancak aynı çipset ve aynı BİOS'a sahip olması gerektiğini zannediyorum. Diyelim ki bu 9600GT kartlarını aldınız, aynı modelleri denk getirdiniz, yine bir dezavantaj ortada. Çoğu oyun ve uygulama desteklemeyebilir. Ayrıca güç konusunda aşırı bir tüketim ve nanometre ile eski teknoloji kart olan 9600GT modeli, ısınma problemiyle ünlüdür. Bu işlem için:
  • İyi bir soğutma
  • İyi bir güç kaynağı
  • İyi-stabil bir anakart
ihtiyacınız vardır. HD 6570/1 GB ve HD 5570/1 GB modellerinde ısınma sorunu kesinlikle olmaz (çipsetlerinde ya da soğutma fanlarında herhangi bir arıza yok ise). Ayrıca edeceğiniz tüm masrafların yarısı tutar. Dikkatlice okuyun ve 2 kez düşünün. Yazdığım modellerin herhangi biri ile SLİ 9600GT performansını geçebilirsiniz. Seçim sizin.
Ayrıca ekran kartlarının tamamen aynı olması gerekiyor bu teknolojiler için ancak sizin ekran kartlarınız iki alakasız kart.

Resimli Benchmark testleri genellikle günlük kullanım ile örtüşmüyor yani hala patlama ihtimali yüksek.
9600GT ve 9600GT SLİ arasındaki %18'lik bir fark olduğunu göstermek için attım. Günümüz gözüyle yetersiz, vasat bir tercihtir. Ben de onu anlatmaya çalışıyorum. :D

Son düzenleme:
2 ekran kartına vereceğiniz fiyata kullanabileceğiniz birkaç model veriyorum:
  • HD 5570/1GB
  • HD 5670/1GB
  • HD 6570/1GB
  • HD 6670/1GB
Alacağınız kartların ikisi de ayrı çipsetlere sahip ve dolayısıyla birbirine paralel çalıştıramazsınız. Ayrıca 2 adet GT220 SLİ ediliyor mu bilmiyorum ancak çekirdek ve bellek saatleri yalnızca video izlemeye uygun görünüyor. Ayrıca 9600GT modeli de bayağı eski. Ondan 2 adet alarak SLİ yapabilirsiniz ancak aynı çipset ve aynı BİOS'a sahip olması gerektiğini zannediyorum. Diyelim ki bu 9600GT kartlarını aldınız, aynı modelleri denk getirdiniz, yine bir dezavantaj ortada. Çoğu oyun ve uygulama desteklemeyebilir. Ayrıca güç konusunda aşırı bir tüketim ve nanometre ile eski teknoloji kart olan 9600GT modeli, ısınma problemiyle ünlüdür. Bu işlem için:
  • İyi bir soğutma
  • İyi bir güç kaynağı
  • İyi-stabil bir anakart
ihtiyacınız vardır. HD 6570/1 GB ve HD 5570/1 GB modellerinde ısınma sorunu kesinlikle olmaz (çipsetlerinde ya da soğutma fanlarında herhangi bir arıza yok ise). Ayrıca edeceğiniz tüm masrafların yarısı tutar. Dikkatlice okuyun ve 2 kez düşünün. Yazdığım modellerin herhangi biri ile SLİ 9600GT performansını geçebilirsiniz. Seçim sizin.

9600GT ve 9600GT SLİ arasındaki %18'lik bir fark olduğunu göstermek için attım. Günümüz gözüyle yetersiz, vasat bir tercihtir. Ben de onu anlatmaya çalışıyorum. :D
Anladım hocam onu, mükkemmel açıklamışsınız.

Geri
Yukarı