2 TB harddisk önerisi

Bütçe
500
İlla Seagate istersen ben Barracuda diyorum.

İlla diye bir durum aslında yok yalnızca hepinizin tavsiye etmesinin altında yatan sebebi anlayabilmiş değilim. Fiyat daha yüksek performans daha düşük olarak görünüyor kağıt üstünde özel olarak bu harddiskin Seagate'ten iyi olduğu bir konu var mı?
Kullanım ömrü açısından Toshiba daha uzun ömürlü, Barracuda’yı kendim de kullanıyorum ve pek memnun değilim.
Anlıyorum Toshiba'yı hiç düşünmemiştim ikinci alternatif olarak WD düşünüyordum birazcık daha bekleyeceğim gibi görünüyor.

Neden herkes bu modeli öneriyor bu model Seagate Barracuda'nın önbelliğinden hem daha küçük bir önbelleğe sahip hem de fiyatı daha yüksek tercih etmem için hiçbir sebep göremiyorum.

Baktığım kadarıyla önbellekleri eşit. Ve Toshiba kullanım ömrü daha uzundur. Bir Japon mucizesi sonuçta.

Barracuda ile Max 100MB/s alıyorum haberin olsun.

Şu anda mevcut olarak Seagate'ten 2 disk kullanıyorum birisi 5400 RPM diğeri 7200 RPM ikisinde de yaklaşık 180 MB/s değerleri rahatlıkla yakalıyorum diskin nereye yazdığı konusu çok etkiliyor örneğin flash diske veri aktarırken ikisi de 80-90 MB/s civarlarında gezerken SSD'ye veri aktarımı yapcağımda sabit şekilde 150+ MB/s alabiliyorum.

Şu anda mevcut olarak Seagate'ten 2 disk kullanıyorum birisi 5400 RPM diğeri 7200 RPM ikisinde de yaklaşık 180 MB/s değerleri rahatlıkla yakalıyorum diskin nereye yazdığı konusu çok etkiliyor örneğin flash diske veri aktarırken ikisi de 80-90 MB/s civarlarında gezerken SSD'ye veri aktarımı yapcağımda sabit şekilde 150+ MB/s alabiliyorum.
CrystalDisk Mark ile ölçüm yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı