2 TB SSD yeter mi?

Haklılık payın var ama %20 biraz yüksek bir oran. Çok sık yazma/silme işlemi yapılan diskte %10-15 arası yeterli bir oran, yazma işlemi sık olmayan arşiv için kullanılacak sürücüde %8-10 arası ideal. Ben sık kullanılanlarda %12, depolama için kullandıklarımda %8 ayırıyorum.

Yeterli bütçe varsa depolama için SSD almanın mantıksız bir tarafı yok, ben de eski bir ıt'ci olarak HDD'ler ile sürekli sorunlar yaşamaktan dolayı (elimden yüzlerce disk geçti) tüm ana depolamamı SSD'ye geçirdim. Şu anda çok memnunum, harici bir istasyon ile kullanım bu bakımdan çok ideal olur ancak depolama için alınacaksa NVMe yerine daha uygun fiyatlı ve daha yüksek depolama sunan SATA SSD alınmasını öneririm.

Yani arşiv için SSD biraz saçma olur, ondan HDD demiştim. Yüzde 20 en iyi ihtimal, küçük küçük ihmal edilebilir onda sorun yok. Yüzde 20 garanti.

Yani arşiv için SSD biraz saçma olur, ondan HDD demiştim. Yüzde 20 en iyi ihtimal, küçük küçük ihmal edilebilir onda sorun yok. Yüzde 20 garanti.
Bu işler büyük oranda bütçeye bakıyor. Fiyat/performans dersen HDD tercih edilir ancak özellikle yüksek depolama kapasitesindeki disklerde ciddi sorunların yaşanma oranı hiç düşük değil. Tüm ana depolamamı SSD'lere geçirdim, bunu yaptığımdan beri çok memnunum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı