2 tekerlekli bisiklet nasıl sürülür?

Bu konuyu abime sormuştum, düştüğünü yerin tersine direksiyonu hafifçe çevir demişti. Yani sağa düşüyorsan, sola çevir gibi.
Ben öbür türlü yapıyordum eğilir gibi olduğumda öyle yapınca beni geri dik hale getiriyordu bir de hızlanmaktan korkmayın hızlanırsanız denge derdiniz azalır

Arkadaşlar merhaba, 2 tekerlekli bisiklet sürmeyi denedim süremedim. Bir pedala ayağımı atıyorum diğerine atamıyorum, atarsam da dengemi sağlayamıyorum düşüyorum. Denge nasıl sağlanır ve önereceğiniz bir şey var mı?
Önce pedalsız ayağını yere sürterek gitmeye çalış. Daha sonra ayağınla biraz hız kazandıktan sonra pedalla. Zaten ondan sonra sürmeye başlamış olacaksın.

Bu konuyu abime sormuştum, düştüğünü yerin tersine direksiyonu hafifçe çevir demişti. Yani sağa düşüyorsan, sola çevir gibi.

Direksiyon değil gidon bir de karşıya bakacaksın gidip pedala bakmana gerek yok alışmak istiyorsan belediyenin parklarındaki bisiklet aletinde falan yarım saat veya bir saat aralıksız pedal çevir ve hızlı çevir durmadan bacakların yorulacak ve alısacaksın belki hayatında bacakla ilgili bir spor yapmadıgından bacagın alısık değildir.

Hocam iki ayağınızı pedallara koyun ve basarak çevirin bunu sürekli yapın ve sonra bir bakmışsınız sürüyorsunuz.

Tam tersi saga dusuyorsan saga cevireceksin gidonu ogrenmek pek zor degil dusmekten korkma ben duvara toslamistim panikten frene basamadim, kayip dustugum de cok oldu babam ilk basta koltugun arkasindan tutuyordu sonra yavas yavas daha hafifce tutmaya basladi ilk kendi basina surecegin zaman yokus asagi baslamani oneririm sadece dengeni saglaman gerekir ayaklarini da pedala atip cevirirsin duz yola dusunce de devam edersin, bol sans

Geri
Yukarı