2 vida HDD için yeterli mi?

Kleith

Decapat
WD Blue 1TB HDD aldım SSD ile aynı boyda baya ufak bir şeymiş. Elimde 2 vida vardı sağ alt ve sol üst köşeden vidaladım şu an Bad Sector taraması yapıyorum. Vida sipariş etmeme gerek var mı yoksa yeterli olur mu? Bayağı ufak ve hafif olduğundan dert etmedim ama burada fikir almak istedim.

ismimberkay

Centipat
Yer
Miami, FL
Bende SSD'yi aynı şekilde kullanıyorum bir sorun olacağını sanmıyorum sonuçta vidaların tutamayıp düşürecek hali yok.

Kısacı

Centipat
Yer
Muz Cumhuriyeti
WD Blue 1TB HDD aldım SSD ile aynı boyda baya ufak bir şeymiş. Elimde 2 vida vardı sağ alt ve sol üst köşeden vidaladım şu an Bad Sector taraması yapıyorum. Vida sipariş etmeme gerek var mı yoksa yeterli olur mu? Bayağı ufak ve hafif olduğundan dert etmedim ama burada fikir almak istedim.
Yeterli.

keremkarakaya

Hectopat
Yer
Istanbul
WD Blue 1TB HDD aldım SSD ile aynı boyda bayağı ufak bir şeymiş. Elimde 2 vida vardı sağ alt ve sol üst köşeden vidaladım şu an Bad Sector taraması yapıyorum. Vida sipariş etmeme gerek var mı yoksa yeterli olur mu? Bayağı ufak ve hafif olduğundan dert etmedim ama burada fikir almak istedim.

Yeterli.

HawLİ1çock

Decapat
Amcam SSD'yi vidasız kullanıyor. Kasanın içine koymuş öyle duruyor :D. Kasayı sallayınca oda sallanıyor. İşin özü sıkıntı yok hocam.

Yahya Nuroğlu

Decipat
Makaleler
1
Yer
IDE HDD'lerin içi.
Bende SSD'yi aynı şekilde kullanıyorum bir sorun olacağını sanmıyorum sonuçta vidaların tutamayıp düşürecek hali yok.
SSD ile HDD aynı şey değil. Çok farklı şeyler. SSD'yi vidasız da kullanabilirsiniz çünkü içinde oynar parça yok. Ama HDD'yi vidasız kullanırsanız HDD sizlere ömür olabilir.
2 vida yeterli olacaktır.

trdbaki

Hectopat
Hard Diski sabit tutuyorsa sıkıntı olmaz. Malum HDD'ler hassas parçalar sarsıntıda, üst kasasına gelen bir darbede zarar görme ihtimalleri yüksek.

Yeni konular

Yukarı