2 yaşındaki ev kedisi bahçede yaşayabilir mi?

Coolpanda

Hectopat
Dişi sokak kedisini 2 yıl boyunca evimizde besledik. Şu an başka bir eve taşınıyoruz. Taşınacağımız eve 5 km yakında başka komşu ev yok ve yakınlarda araba geçen yol yok. Bahçesi olabildiğine geniş ova. Bahçeye 2 adet bekçi köpeği de almayı düşünüyorum. Eve alışmış kedi böylesi bir bahçede rahat yaşar mı? Mamasını verip yalıtımlı kedi evi yapacağım. Yıllık sıcaklık -5c° ile 30c° arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kediler bu konuda hassas hayvanlardır bazısı evde yaşayamaz sürekli dışarı kaçıp geceleri gelir bazısı ise ev kuşudur evden asla açık olsa da cam kapı çıkmazlar bundan bir buçuk yıl kadar önce 3 yaşında ev kedisi sahiplendim ve sürekli beni görüp tanıyor olmasına rağmen evime getirdiğimde ilk hafta ağır bir hastalık geçirdi 2. haftası ise vefat etti o yüzden yaşı olan kedinin bana göre yaşadığı yerin değiştirilmemesi lazım.

Dişi sokak kedisini 2 yıl boyunca evimizde besledik. Şu an başka bir eve taşınıyoruz. Taşınacağımız eve 5 km yakında başka komşu ev yok ve yakınlarda araba geçen yol yok. Bahçesi olabildiğine geniş ova. Bahçeye 2 adet bekçi köpeği de almayı düşünüyorum. Eve alışmış kedi böylesi bir bahçede rahat yaşar mı? Mamasını verip yalıtımlı kedi evi yapacağım. Yıllık sıcaklık -5c° ile 30c° arası.
Söyle söyleyeyim size yaşar mı diye sormuşsunuz ya ona sağlayacağınız tüm olanaklara rağmen sorunuzun cevabı mecbur kalır ve mecburen yaşar. Zira o kedi 2 yıldır ev ortamındaki sıcaklığa, eşyalara, mamasının kumunun yerine ve hepsi bir yana sizin evde olmanıza uyuyup uyandığında sizleri ve diğer aile fertlerini görmeye alışmış bir kedi. Onu bahçede ev yapıp bahçeye bırakırsanız eğer şahsi fikrimce onu çok zorlamış olacaksınız. Lütfen yanlış anlamayın sizi suçluyor veya bir şey ima ediyor değilim, elbette ki kendinize göre nedenleriniz vardır. Ama madem tavsiye istemek için konu açtınız ben olsam 2 yıl evimde beslediğim kediyi bahçeye göndermem. Saygılar.

9 aylık kedım var başta dısarı çıkarsam da korkuyordu. Köyüme geldım uzun süre kalacağım diye onu da getrdım burada da dısarı çıkmak istiyor eve koyunca mıyavlıyor kapıya vuruyor napacagımı şaşırdım sızce dışarısı ıyı bir fıkır mı?

9 aylık kedım var başta dısarı çıkarsam da korkuyordu. Köyüme geldım uzun süre kalacağım diye onu da getrdım burada da dısarı çıkmak istiyor eve koyunca mıyavlıyor kapıya vuruyor napacagımı şaşırdım sızce dışarısı ıyı bir fıkır mı?
Kontrollü şekilde çıkmasına izin verilmesi bence.Köy yeri olduğundan illa ki kaldığınız yerde bahçe tarzı bir yer vardır.

Kontrollü şekilde çıkmasına izin verilmesi bence.Köy yeri olduğundan illa ki kaldığınız yerde bahçe tarzı bir yer vardır.
Dün dayanamayıp bıraktım geceye kadar dışarda durdu gece yarısı kapıyı açtım kapıda hmn ıcerı aldım bnle uyudu bugun sesı çıkmıyor ınsaallah yıne ağlamaları başlamaz

Geri
Yukarı