İnceleme 2 yıllık Adata SU630 deneyimi

Yaklaşık 2 yıl önce bu SSD'yi sorunlarından habersiz almıştım ve 3 farklı cihazda kullandım. Günlük kullanımda pek sorun yaşamasamda çok yüksek sıcaklıklarda çalışıyordu. Genelde 50 derecelerde geziyordu ve en sıcak 63 derecede çalışıyordu. Açıkçası gözlerirme inanamadım. Masaüstü bilgisayarımda da maksimum 58-60 dereceyi gördüm.
Masaüstünde:

12345.PNG

Dizüstü bilgisayarda:

Capture (1).PNG

Ve isterseniz şimdi de 2 yıl boyunca kullanılmış Adata SU630 SSD'nin hız testine ve sağlık durumuna bakalım.

CrystalDiskMark_20220601115831.png

CrystalDiskInfo_20220601120218.png

Birkaç gün önce yeni bir bilgisayar topladım fakat SSD'ye 2 gündür işletim sistemi yükleyemiyorum. Ve dün gece yüklemeye çalışırken disk okuma hatası aldım. Satmayı düşünüyordum ve kronik sorunu olduğunu belirtmeme rağmen bu durumdaki bir SSD'yi satmayı doğru bulmadım ve ilanını kaldırdım/kapattım.

Bu SSD'nin fiyatı şu an (1 Haziran 2022 tarihinde) 499TL'den başlıyor:

Bu SSD'yi almaıyn, aldırmayın ve önermeyin. Alırsanız pişman olursunuz. Daha iyi modellere yönelmenizi öneririm. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ediyorum.

Dün @UtkuRS ile bu SSD'ye yapmadığımız çözüm yolu kalmadı Gigabyte'ın boot prensibi sağ olsun anakartta sıkıntı çıkarıyordu. Bu SSD alınmaz, şarkı bile atılmaz içine.

SSD elimde kaldı ve şu anda SSD alacak bütçem yok. Bir süre hard disk ile kullanacağım gibi gözüküyor.

Ben servise verdiğimde düzelttik sorunsuz çalışıyor dendi fakat yazma hızı hala 50 MB.
Diskinin % kaci bos? SSD lerde ne kadar doluysa okuma yazma oranlarida o kadar duser
Bakin bu ilk SSD im

2013 yilindan beri kullaniyorum ve sicaklik degerleri hep boyleydi. Bence kullanim kosullarini yerine getirdikten sonra problem yasanmaz. Herkes kingston SSD ler icin atip tutuyordu gel gor ki 54197 saat calisma suresi var bu da yaklasik 6.5 yil devamli olarak calisiyor anlamina geliyor.

1654081960949.png

Diskinin % kaci bos? SSD'lerde ne kadar doluysa okuma yazma oranlarida o kadar duser
Bakin bu ilk SSD'im

2013 yilindan beri kullanıyorum ve sicaklik degerleri hep boyleydi. Bence kullanim kosullarini yerine getirdikten sonra problem yasanmaz. Herkes Kingston SSD'ler icin atip tutuyordu gel gor ki 54197 saat calisma suresi var bu da yaklasik 6.5 yil devamli olarak calisiyor anlamina geliyor.

Eki Görüntüle 1405797

SSD formatlıyken de aynıydı hız.

Yeni konular

Geri
Yukarı