2 yıllık bilgisayar programcılığı okumak mantıklı mı?

zyzzz

Hectopat
TYT sınavına 3-4 ay kadar bir süre kaldı, AYT ve matematiğim iyi olmadığı için bu bölümü düşünüyorum. İngilizcem iyidir ve yazılım hakkında çok bilgim olmasa da hevesim var. Belki DGS ile 4 yıllık okurum. Şu an kafamı kurcalayan şey ise bu bölümü okursam işsiz kalır mıyım? 2 yılımı boşa harcamak istemiyorum ve 2 yılda bu alanda kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. Sizce okumaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT sınavına 3-4 ay kadar bir süre kaldı, AYT ve matematiğim iyi olmadığı için bu bölümü düşünüyorum. İngilizcem iyidir ve yazılım hakkında çok bilgim olmasa da hevesim var. Belki DGS ile 4 yıllık okurum. Şu an kafamı kurcalayan şey ise bu bölümü okursam işsiz kalır mıyım? 2 yılımı boşa harcamak istemiyorum ve 2 yılda bu alanda kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. Sizce okumaya değer mi?
Sadece bilgisayar programcılığı okuyarak bir gelişim sağlayamazsın,diploman değil sen iş yapacaksın,aynı yollardan geçtim ve şuan 1.sınıfım.
Gelişime açık biriysen ve dersler ile birlikte kendini kurslar ile ya da bağlantılar ile geliştirecek isen neden olmasın.
Bir çok bu işin içinde insanla görüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı