2 yıllık bilgisayar programcılığı okunur mu?

ParzyOne

Hectopat
Daha fazla  
2 yıllık bilgisayar programcılığı okumak nasıldır? Okunur mu? Bilgisayar hakkında kod altyapım ufaktan var. Bilgisayarla uğraşmayı seviyorum. Sonrasında DGS ile bilgisayar mühendisliğine deneme yapacağım. İş imkanı nasıldır bilgisayar programcılığın? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam telefonda olduğum için kısa yazağım ve yazım hatası yaparsam kusuruma bakmayın. Ben Gaziantep üniversitesinde bp okuyorum. Bölüm yazılım öğrenmek için yetersiz. 2 yıla neredeyse bütün popüler dilleri sıkıştırmaya çalıştıkları için başlangıç seviyesinden çıkamıyorsunuz. Siz kendinizi geliştirp bir hedef koymazsanız ister bp okuyun ister yazılım ister bilgisayar müh. Fark etmez. Yani bölümün önünün açıklığı size bağlı.

Hocam telefonda olduğum için kısa yazağım ve yazım hatası yaparsam kusuruma bakmayın. Ben Gaziantep üniversitesinde bp okuyorum. Bölüm yazılım öğrenmek için yetersiz. 2 yıla neredeyse bütün popüler dilleri sıkıştırmaya çalıştıkları için başlangıç seviyesinden çıkamıyorsunuz. Siz kendinizi geliştirp bir hedef koymazsanız ister bp okuyun ister yazılım ister bilgisayar müh. Fark etmez. Yani bölümün önünün açıklığı size bağlı.
Anladım hocam. Kendimi geliştireceğimi düşünüyorum.

Anladım hocam. Kendimi geliştireceğimi düşünüyorum.

Maalesef düşünmek yetmez. Ben de düşünürdüm ama işler öyle olmuyor. Şu anda okulu bitirir bitirmez baba mesleğine geçiş yapacağım. Okuduğum okulda sanırım 2 kişi bu işi yapabilecek onlarda önceden yazılım bilen kişiler. Bu arada benimle alakalı sorun olsa da asıl sorun okulda. Çünkü 2 senede 10'dan fazla dil görüyorsunuz ve kendinize bir dil seçip ona çalışamıyorsunuz. Çünkü başlangıç eğitimi bittiğinde farklı dile geçilmiş oluyor.

Maalesef düşünmek yetmez. Ben de düşünürdüm ama işler öyle olmuyor. Şu anda okulu bitirir bitirmez baba mesleğine geçiş yapacağım. Okuduğum okulda sanırım 2 kişi bu işi yapabilecek onlarda önceden yazılım bilen kişiler. Bu arada benimle alakalı sorun olsa da asıl sorun okulda. Çünkü 2 senede 10'dan fazla dil görüyorsunuz ve kendinize bir dil seçip ona çalışamıyorsunuz. Çünkü başlangıç eğitimi bittiğinde farklı dile geçilmiş oluyor.
Farklı okullarda da bu durum olur mu yoksa sadece o okul için mi geçerli acaba?

Farklı okullarda da bu durum olur mu yoksa sadece o okul için mi geçerli acaba?

Hocam yüksek ihtimalle okuldan okula değişiyor olabilir. Çünkü benim okulum da gerçekten işini profesyonel anlamda yapan bir hoca var. Diğer okullarda öyle kaliteli hoca varsa kendinizi geliştirecek ortamınız da olur. Hacettepe ünisi sanırım bp için en iyi yer. Oraya giderseniz anlattığımdan farklı bir eğitimle karşılaşabilirsiniz.

Hocam yüksek ihtimalle okuldan okula değişiyor olabilir. Çünkü benim okulum da gerçekten işini profesyonel anlamda yapan bir hoca var. Diğer okullarda öyle kaliteli hoca varsa kendinizi geliştirecek ortamınız da olur. Hacettepe ünisi sanırım bp için en iyi yer. Oraya giderseniz anlattığımdan farklı bir eğitimle karşılaşabilirsiniz.
Peki hocam merak ettiğim farklı bir konu var. Acaba derslere lise gibi her gün gitmek zorunda mıyız? yoksa belirli günle rmi gidiyorsunuz.

Peki hocam merak ettiğim farklı bir konu var. Acaba derslere lise gibi her gün gitmek zorunda mıyız? Yoksa belirli günle rmi gidiyorsunuz.

Hayır hocam derslerin saatine göre dönem boyunca kaç defa gitmeyeceğiniz söyleniyor. Yani isterseniz 1 hafta boyunca hiç gitmeyebeilirsiniz. Her ders haftada 1 defa saat mantığıyla görülüyor. Örnek vereyim dönem de 60 saat gördüğünüz bir ders var ve bunun 10 saatine katılmasanız olur. Haftada da o dersten 5 saat görülüyor diyelim. Siz 2 hafta boyunca o derse gitmeyebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı