2 yıllık bölüm kazanıp DGS'ye girmek

hzgzlhhs

Hectopat
Daha fazla  
Ben lisede çıraklığa gidiyorum şu an otomasyon bölümüne ve üniversitesini okumayı düşünüyorum. Ama 4 yıllığın puanı yüksek. İşten sonra çalışmakla çok zor, hatta imkansız neredeyse. Önce 2 yıllık kazanıp sonra DGS ile 4 yıllığa geçiş yapmayı düşünüyorum, mantıklı mıdır? (kafam derslere basıyor bu arada, derslerim kötü olduğu için geçmedim çıraklığa.)

Bazı üniversitelerde (Gazi ve Marmara'yı biliyorum sadece ama baya üniversitede vardır.) sadece meslek liselerini alıyorlar belli bir kontenjanla (M.T.O.K) ve normal bölümüne göre puanları çok daha düşük. Belki onlara yerleşebilirsin.

DGS YKS'den daha zor. Sorular TYT konuları diye kolay gelmesin. Bir yeri tutturmak için fulle yakın net yapman lazım ve yapsan bile kontenjanı az olduğu için garantisi yok. 2 kere girmiş biri olarak söylüyorum. Tavsiyem direkt olarak YKS'ye odaklanıp lisans bölümü kazanman.

Bazı üniversitelerde (Gazi ve Marmara'yı biliyorum sadece ama bayağı üniversitede vardır.) Sadece meslek liselerini alıyorlar belli bir kontenjanla (M. T. O. K) ve normal bölümüne göre puanları çok daha düşük. Belki onlara yerleşebilirsin.

Ben egeye gitmeyi düşünüyordum 300 kusur onun puanı alabileceğimi düşünüyorum.

DGS YKS'den daha zor. Sorular TYT konuları diye kolay gelmesin. Bir yeri tutturmak için Full'e yakın net yapman lazım ve yapsan bile kontenjanı az olduğu için garantisi yok. 2 kere girmiş biri olarak söylüyorum. Tavsiyem direkt olarak YKS'ye odaklanıp lisans bölümü kazanman.

İstediğim bölüm 2 üniversitede var sadece Türkiye'de ve onlarda tam puan istiyor işten sonra çalışmayla sanmıyorum okula giderek bile zor kazanılıyor o puanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci üniversite olarak yazılmıştım kontrol sistemleri ve otomasyon bölümüne. okula gelmeden bölüm üzerine çalışmaya başlamıştı oradaki çoğu öğrenci. Mühendislere iş öğretecek seviyede adamlar vardı. Tabi yönetici filan olmak için dört yıllık ister birçok yer. Dgs in o kadar zor olduğuna katılmıyorum ama kontenjanı az olduğu için kazanması zor.

İkinci üniversite olarak yazılmıştım kontrol sistemleri ve otomasyon bölümüne. Okula gelmeden bölüm üzerine çalışmaya başlamıştı oradaki çoğu öğrenci. Mühendislere iş öğretecek seviyede adamlar vardı. Tabii yönetici filan olmak için dört yıllık ister birçok yer. DGS'in o kadar zor olduğuna katılmıyorum ama kontenjanı az olduğu için kazanması zor.

Şu an otomasyon işi mi yapıyorsun peki?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı