2 Yıllık Bölüm Tavsiyesi

RohanlıEomer

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, iki yıllık üniversiteye gideceğim bu sene. Meslek lisesi elektrik bölümünden mezun oldum bu sene. İki sene okuduktan sonra DGS sınavı ile dört seneye tamamlamayı düşünüyorum. Sizce hangi bölüm daha iyidir?

Gidebildiğim bölümler şunlar :

• Elektronik Teknolojisi
  • İş Sağlığı ve Güvenliği
  • Radyo ve Televizyon Teknolojisi
  • Otomativ Teknolojisi
  • Uçak Teknolojisi
  • Elektronik Haberleşme Teknolojisi
  • Elektrik Teknolojisi

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce DGS ile hangi bölümlere geçiş yapabildiğini araştır, üniversitiye görede değişir.Elektronik teknoloji ile elektronik mühendisliği ve ya öğretmenliğe geçiş yapabilirsin.Bence mühendislikler daha mantıklı.Kolay diyede bir şey yoktur başkasına kolay gelen başkasına zor gelir dişinizi sıkıcaksınız biraz.

@Poipoineds Önemli bir konuya parmak basmış. 4 yıllığı tamamlamak istediğin mühendislik nedir? Ona tamamlayabileceğin bir 2 yıllık bölüm seçmek zorundasın.
Mesela 4 yıllık bilgisayar mühendisliğine tamamlamak isteyen biri 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümüne gidebilir.

Eğer sadece MYO okulu okumak istiyor isen sağlık üzerine gitmeni tavsiye ederim. İş imkanları daha iyi olan bir alan. Hava ulaşımı çok gelişiyor ve önü çok açık bir alan. Uçak teknolojisi okumanı öneririm. Maddi imkanları ve iş imkanı iyi olan bir alan.

Bende Meslek Lisesi okuyorum. Elektrik ve Elektronik bölümü okursam yazılımcı, bilgisayar mühendisi olabilir miyim? Şu aralar Anadolu Lisesi'ne nakil vermeyi düşünmüyor da değilim. Beni de bilgilendirirseniz sevinirim. Konu aynı konu olduğu için yeni konu açma gereksinimi duymadım. Sorun olmaz umarım. @BilgisayarKurdu @Silinen üye

Amacın yazılımcı olmak ise elektronik bölümünde bir işin yok :) Sadece zaman kaybedersin.
Artık 14 yaşında gençler bile internette C# dersi vermeye yelteniyor :) Erkenden kendini geliştirmeye başlamalısın.

Şuan meslek liselerine nakil yapabilir misin bilgim yok ancak yapabiliyorsan mutlaka bir anadolu meslek lisesine geçiş yap.

İşe başlarken çok daha donanımı olursun, üniversiteye bırakma yazılımcı olma hayallerini.
Ben 8. sınıfta karar verdim ve anadolu meslek lisesi yazılım bölümü tercih ettim.
Şuanda da üniversite ile ilerletiyorum.
Yolun sonunda bilgisayar mühendisi olacağım. Sen de hedefini belirle ve bu yolda ilerle.

Lisede elektronik okuyup üniversitede yazılıma yeltenmenin sana yararı olmaz.
Yolunu çiz kısacası.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı