2 Yıllık Bölüm ve Üniversite Tavsiyesi

Techirro

Hectopat
Yer
İstanbul Kadıköy
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

Bu yaz ya 2 senelik bir bölümde okumaya başlayacağım ya da 1 sene dershaneye gideceğim aldığım puan özel ve bazı devletlerde yetiyor.
Bilişim Teknolojileri okuyorum ve bu bölüme en uygun Bilgi Güvenliği Sistemleri adlı bölümü düşünüyorum.

Bu bölümün geleceği var gibi gözüküyor fakat ben bitirdikten sonra mühendisliğe bitirmeyi düşünüyorum.

Ama ille de bilişim üzerinden devam edeceğim diye de bir kaide yok şu anda çok kararsızım. Önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım LYS'ye başvurmuşsundur. Ufak tefek sorular yaparak bile LYS'den 4 yıllık bölümlere yerleşilebiliyor.

Eğer gitme şanssın varsa bir yıl geciktirip dershaneye gitmeni ve LYS için hazırlanmanı öneririm. Çünkü genelde olumlu sonuç elde ediliyor. Ayrıca gideceğin bölüme kesinlikle kendin karar vermelisin. Şimdiye kadar çoktan karar vermiş olmalıydın ancak sağlık olsun. Başkalarının önerisiyle hayatını şekillendirmeni pek tavsiye etmiyorum.

Kendi hayatımdan örnek vereyim. 2 yıllık bölümü başkasının önerisi ile gittim. Kendi hedefim vardı fakat gerçekleşmedi. Ondan sonra neyse okulda takıldık bayağı sonra dedim ki ben lanet olası bu okulu okuyarak bu mesleği yapmak istemeyeceğimi anladım bıraktım. Okulu bıraktığım için mutluyum fakat geleceğimden pek umudum yok ve tükendim bittim boşluktayım ölümü bekliyorum yaşamak için bir nedenim yok.
Kararın ne olursa olsun kendin ver çünkü bedelini sen ödeyeceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:
LYS'ye başvurdum. Benim fikrim dershaneye gidip çalışıp mühendisliğe yürümek fakat düzenli çalışacağıma da pek inanmıyorum. 2 senelik üniversite muhabbeti de babadan kaynaklanıyor. Para, zaman vs. kaybı istenmiyor aile tarafından mecburi bakıyoruz bir şeylere. :kararsız:

Öyleyse en mantıklı çözüm bir yıl dershane masrafı açmaktansa kalan süreçte LYS'ye çok iyi hazırlanıp mühendislik okumak. Yalnızca bir yıl fazla olacaktır.

Öyleyse en mantıklı çözüm bir yıl dershane masrafı açmaktansa kalan süreçte LYS'ye çok iyi hazırlanıp mühendislik okumak. Yalnızca bir yıl fazla olacaktır.

Meslek lisesi okuyorum matematik bilgim yoktan daha beter :D Ek bir ders, eğitim almadan yapabileceğimi sanmıyorum. Dershaneye gitsem bir şey kaybetceğimi de sanmıyorum 1 sene olayı yalan dolan zaten emeklilik yaşı 65 erken okulu bitirip napıcaz :D

Maddi konulardan bahsedince dershanenin mantıksız olduğunu düşündüm. Ancak şöyle bir şey var ki çalışan her türlü yapar. Eğer kazanmak istiyorsanız dershane daha yararlı olacaktır elbette.

Maddi konulardan bahsedince dershanenin mantıksız olduğunu düşündüm. Ancak şöyle bir şey var ki çalışan her türlü yapar. Eğer kazanmak istiyorsanız dershane daha yararlı olacaktır elbette.

Maddi bir sıkıntım yok en kötü yazın çalışır parasını veririm de, demek istediğim yani babamın demek istediği hem dershaneye para vericeksin hem 1 sene bekliyceksin ya beklediğin gibi çıkmazsa boşa giden 1 sene boşa gidin para muhabbeti :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı