2 yıllık bölüm vs mezuna kalmak

Bilgisayarı seviyorum diye yazılımı seçmeni önermem. İkisi apayrı şeyler çünkü sonradan pişman olma ihtimalin çok fazla. Önce hangi mesleği yapmak istediğine karar kırmalısın bence. Ancak istediğin mesleği de yapsan dönem dönem çok sıkılacağın, bunalacağın ve isyan edeceğin zamanlar olacak. Hayat zaten iyiliklerden ziyade zorluklarla baş etmek üzerine kurulu. Kendi kendine motive olmayı beklersen o zaman çok beklersin.
Anladım. Düşüncem 2 yıllık bölüm tercih edip bölümü okurken, en azından bitirdiğimde elimde diplomam ve fena olmayacak bir işim de olacak, hangi mesleği yapmak istediğim konusunda karar kılmak.

Bilgisayarı seviyorum diye yazılımı seçmeni önermem. İkisi apayrı şeyler çünkü sonradan pişman olma ihtimalin çok fazla. Önce hangi mesleği yapmak istediğine karar kırmalısın bence. Ancak istediğin mesleği de yapsan dönem dönem çok sıkılacağın, bunalacağın ve isyan edeceğin zamanlar olacak. Hayat zaten iyiliklerden ziyade zorluklarla baş etmek üzerine kurulu. Kendi kendine motive olmayı beklersen o zaman çok beklersin.
2 Yıllık programcılık vs. okuyup bilgisayar mühendisliğine dgs ile zor da olsa geçmek mantıklı gelmeye başladı çünkü ders olarakta ayt değilde tyt çok daha çalışılabilir geliyor bana. Dgs kontenjan az deniyor ancak bölümden bölüme değişiklik gösteriyormuş biraz araştırılıp denemek var aklımda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı