2 yıllık bölümler okumaya değer mi?

Ben boş olduğunu düşünmüyorum (Yurtdışı için). Türkiye de üniversite okumak başlı başına boş bir şey. Sebebi ise iş bulsanız bile bir ev - araba sahibi olamıyorsunuz. Açıkçası ben 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyorum ve ilerde iş olanaklarına bağlı ya dgs ile 4 yıla tamamlayıp yurtdışına çıkıcam ya da 2 yılın sonunda aldığım diploma ile çıkıcam. Artık Türkiye 'de dayınız olmadığı sürece ne olursanız boş o yüzden demem o ki okunur. Mezun mühendislerin hali ortada zaten şuanda da baktığımızda mühendisler sayısı bir hayli fazla ama aldıkları maaş ta bir o kadar komik...

Hangi üniversitede hangi bölümü seçeceğinize göre değişen bir durum. Şu ekonomik şartlarda bazen 4 yıl oyalanmak yerine 2 yıl sonra iş hayatına atılmak daha mantıklı olabiliyor.

Mesleki ve Teknik Lisesi Bilişim mezunuyum. Geçen sene istediğim Animasyon bölümünü tutturamadım, bu yüzden bu sene tekrar girme kararı aldım fakat bu yıl 2 yıllık Lojistik bölümünü de tercih listeme ekleyeceğim.
Merhaba. Lojistik bölümünden memnun musunuz ve nasıl gidiyor?
DGS ile okuduğunuz üniversitede tam burslu Uluslararası Ticaret ve Finansman, Yönetim Bilişim Sistemleri, ve İşletme bölümüne girme imkanınız var. İleride DGS'ye girmeyi düşünüyor musunuz?

Geri
Yukarı