2 yıllık ekran kartının pedleri değişmeli mi?

Sistem bileşenlerinden anlayan biriyim sizce macunu ben değiştirebilir miyim? Zor iş mi?
Dostum üst mesajda arkadaş güzel değinmiş ben unutmuştum. O pedlerin hepsinin ölçüsü farklı. Birebir tutturamazsan soğutucu tam oturmaz bombeli durur, bir şey olmaz fakat görüntü güzel olmaz. Pcb baskı yapar. Macunu değiştirebilirsin, biraz karmaşık gözükse de aslında kartı dağıtmak kolay. Soğutucu fan soketini dikkatli ayırman gerekiyor o kadar. Ama bana sorarsan bir yılı daha var. Kartı açtığına değmez.

Dostum üst mesajda arkadaş güzel değinmiş ben unutmuştum. O pedlerin hepsinin ölçüsü farklı. Birebir tutturamazsan soğutucu tam oturmaz bombeli durur, bir şey olmaz fakat görüntü güzel olmaz. PCB baskı yapar. Macunu değiştirebilirsin, biraz karmaşık gözükse de aslında kartı dağıtmak kolay. Soğutucu fan soketini dikkatli ayırman gerekiyor o kadar. Ama bana sorarsan bir yılı daha var. Kartı açtığına değmez.

Anladım hocam peki sizce bu kart FurMark'ta kaç derece olmalı hadi 2 yıl pay versek

Anladım hocam peki sizce bu kart FurMark'ta kaç derece olmalı hadi 2 yıl pay versek
Dostum testleri falan boş ver sen keyfine bak. İnan ben hiç test yapmadım aldığım kartlarda. Ekran kartı zaten biraz ısınan bir parça çok engel olamazsın. O testi yaparken evin ortam sıcaklığı, yaşadığın şehrin iklimi bile fark ediyor. O yüzden o testlere pek aldanma. Kartı satarken açılıp açılmadığı kartın fiyatını belirliyor. Açılmış karta çok talip çıkmaz, ve açılmamış karta göre fiyatı çok kırpılır. O yüzden hiç açma yani.

Dostum testleri falan boş ver sen keyfine bak. İnan ben hiç test yapmadım aldığım kartlarda. Ekran kartı zaten biraz ısınan bir parça çok engel olamazsın. O testi yaparken evin ortam sıcaklığı, yaşadığın şehrin iklimi bile fark ediyor. O yüzden o testlere pek aldanma. Kartı satarken açılıp açılmadığı kartın fiyatını belirliyor. Açılmış karta çok talip çıkmaz, ve açılmamış karta göre fiyatı çok kırpılır. O yüzden hiç açma yani.

HM mantılı geldi kasamın önü biraz kapalı Corsair 4000X olduğunu ve antalyanın nem ile 40derece olduğunu hesaa katarsak 85bile çıkabilir. İnan bana şu saatte balkon kapım açık su içindeyim ekran kartı ne yapsın xd

@AtilllaBaki25 Yani kasa yapısı bile etkiliyor. Çıkar dostum aynı iklimdeyiz. Yapış yapış oturuyoruz bilgisayar ne yapsın. :) Kartı satacağın zaman alıcı sorar bu kart açılmış mı diye. Açılmamış desen bile açılmış olduğu belli eder zaten. Alıcı bir sonraki ilana kayar. Söylediklerimi dikkate al sen.

@AtilllaBaki25 Yani kasa yapısı bile etkiliyor. Çıkar dostum aynı iklimdeyiz. Yapış yapış oturuyoruz bilgisayar ne yapsın. :) Kartı satacağın zaman alıcı sorar bu kart açılmış mı diye. Açılmamış desen bile açılmış olduğu belli eder zaten. Alıcı bir sonraki ilana kayar. Söylediklerimi dikkate al sen.

Tamamdır hocam sağ olun

Geri
Yukarı