2 yıllık elektrik bölümü mü daha kolaydır yoksa 2 yıllık elektronik teknolojisi bölümü mü?

Booh of Wooh

Decipat
Merhaba. Merak ettiğim 3 şey vardır;
1 => 2 yıllık elektrik bölümü ve 2 yıllık elektronik teknolojisi arasında hangi bölüm daha kolaydır?
2 => Bu 2 bölüm için devlet üniversitesi mi daha iyidir yoksa %100 burslu vakıf üniversitesi mi?
3 => Ankara Üniversitesi uzaktan öğretim elektronik teknolojisi gibi uzaktan öğretim ve sınavların 20 soruluk testten oluşması mı daha iyidir yoksa örgün okuyup sınavların hem klasik hem de test olması mı?

Not: Eğer örgün okursam 1. öğretim lisans, 2. öğretim ön lisans şeklinde yürütmeye çalışmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam biraz zaman geçmiş ama bende sizle aynı durumdayım elektrik mi yoksa elektronik teknolojisi mi ikisi arasında kaldım. Elektronik biraz daha cihazlara yönelik bilgisayar bilgisi gerekiyormuş benim ilgimi daha çok o çekiyor sizinde fikriniz netleşti mi?

Merhaba hocam, biraz zaman geçmiş ama ben de sizle aynı durumdayım. Elektrik mi yoksa Elektronik Teknolojisi mi, ikisi arasında kaldım. Elektronik Teknolojisi biraz daha cihazlara yönelik bilgisayar bilgisi gerekiyormuş ve benim ilgimi daha çok o çekiyor. Sizin de fikriniz netleşti mi?
Merhaba. Kırık OBP'den dolayı 1 sene erteledim ve YKS 2024'e başvurmadım.
Elektrik bölümü daha çok hoşuma gitti ama Ankara Üniversitesi Uzaktan Öğretim Elektronik Teknolojisi bölümü de fena görünmüyor.

Geri
Yukarı