2 Yıllık Makine Bölümünü Nasıldır

sfax02

Centipat
Merhabalar, ben bu yıl üniversite sınavına gireceğim. Bölümüm sözel öğretmenlik falan tercih etmeyi düşünüyordum ama malum atamalar falan olmuyor yani boşu boşuna da 4 yıl okuyup işsiz kalmak açıkçası bana saçma geldi. Bu nedenle de çalışma alanı daha geniş ve kolayca iş bulabileceğim ayrıca da sonunda bir meslek edinebileceğim 2 yıllık bir bölüm seçmeye karar verdim. Teknik konulara ilgim var aletlerle uğraşmayı, bir şeyler tamir etmeyi, sökmeyi, takmayı falan çok severim. Biraz araştırma yapınca makine bölümünü keşfettim. İş bulma imkanı çalışma şartları maaşı falan nasıldır? Tavsiye eder misiniz? (Bir de sanırsam AutoCAD kullanmayı falan da öğretiyorlarmış elim bu tarz şeylere yatkındır kendimi geliştirebilirim) son olarak da bu sektörde bir işe yarar mı bilmiyorum ama İngilizcem fena sayılmaz birçok şeyi okuyup anlayabiliyorum (bazı röportajları izlerken anlayabiliyorum mesela) ayrıca da temel seviye Rusça biliyorum. Makine bölümünü bitirdiğimde yurtdışında çalışma imkanım olur mu bunu da merak ediyorum. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Geri
Yukarı