2 yıllık mezun AÖF ile askerlik tecil edebilir mi?

Ahmet Burak 008

Hectopat
Daha fazla  
22 yaşındayım. 2 Yıllık yüz yüze eğitimle ön lisans bölümünden mezunum. 4 yıllık AÖF olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ni kazandım ancak başvuru yaparken 2.üniversite kısmından kayıt yaptırıyor ve altta kırmızı renkle "İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler, askerlik tecil işlemlerinden yararlanamaz." yazıyor. Askerliğim tecil olmayacak mı?

Mezun olduktan sonra başka üniversiteye girmen tecili uzatmıyor artık. Sadece yüksek lisans ve daha ilerisini yaparsan tecil ettirebilirsin. Mezun olmadan AÖF'e girseydin o zaman uzatabilirdin. Artık maalesef :) Yüksek lisans yapman gerek tecil ettireceksen.

Mezun olduktan sonra başka üniversiteye girmen tecili uzatmıyor artık. Sadece yüksek lisans ve daha ilerisini yaparsan tecil ettirebilirsin. Mezun olmadan AÖF'e girseydin o zaman uzatabilirdin. Artık maalesef :) Yüksek lisans yapman gerek tecil ettireceksen.
2 yıllık mezunuyum, 4 yıllık okumak neden tecil ettirmesin ki?

2 yıllık mezunuyum, 4 yıllık okumak neden tecil ettirmesin ki?

Yılla alakası yok bildiğim :) Ben de 4 yıllık mezunuyum başka bir üniversiteye girsem tecilim uzar mı diye sorduğumda uzamayacağını söylediler. Yine de gidip askerlik şubesine sorabilirsin emin olmak için. Bana söylenen ve araştırmalarım bu şekilde. Üniversite mezunu olduktan sonra tecil uzatılmıyor, mezun olmadan ikinci üniversiteye girersen anca uzuyor veya yüksek lisansla.

Geri
Yukarı