2 yıllık RTX 3090 oyuna girdikten sonra ıslık sesi çıkartıyor

Kenan.dınc

Hectopat
2 senelik 3090 ekran kartım son 2 gündür oyuna girdiğimde ıslık sesi çıkartıyor. Coil whine'dan şüphelendim. Sonrasında ekran kartım boştayken Afterburner ile ekran kartı fan hızımı arttırdığımda sesin çıktığını fanı yavaşlattığımda sesin gittiğini fark ettim. Daha sonrasında fanlarımda bir sıkıntı olup olmadığını test etmek için fan hızımı arttırdım ve söylediğim ıslık sesi çıkarken fanları teker teker elimle durdurup hangi fanda sıkıntı olduğunu test ettim fakat 3 fanı da ayrı ayrı durdurduğumda seste bir değişiklik olmadı acaba bu yaşadığım sorun nedir? Sesin ne olduğunu tespit etmek için bir öneriniz var mı?

Nasıl daha uzun ömürlü onu da açıklarsanız iyi olur.

Kanka kast etmek istediğim şey 3080 Ti ve üstü serilerde fan problemi var ben 3080 Ti kullanırken sürekli oyun oynadığım arkadaşım 3070 Ti kullanıyordu ikimizde toplamda aynı süre oyunu oynamışızdır buna karşılık benim ekran kartımda zamanla artan fan sesi ve ısınma problemi başlarken arkadaşımda hiçbir sıkıntı yaşamadı ki bende gidip 3080'i satıp 3070'e geçtim. (kendi düşüncem bu yönde kanka)

Artı -1 Eksi
Kanka kast etmek istediğim şey 3080 Ti ve üstü serilerde fan problemi var ben 3080 Ti kullanırken sürekli oyun oynadığım arkadaşım 3070 Ti kullanıyordu ikimizde toplamda aynı süre oyunu oynamışızdır buna karşılık benim ekran kartımda zamanla artan fan sesi ve ısınma problemi başlarken arkadaşımda hiçbir sıkıntı yaşamadı ki bende gidip 3080'i satıp 3070'e geçtim. (kendi düşüncem bu yönde kanka)
Sizin düşüncenize göre değil ki olay. 3070'in güç tüketimi ile 3080 ve üstü kartlarınki bir değil ki. Hem 2-3 sene garantisi olan eşyalar. Fan bozulursa ve macun yenilenmesi gerekirse garantiye gönderirsiniz.

Geri
Yukarı