2 yıllık üniversite okumak mantıklı mı?

Hocam benim bir abi dediğim adam son 20 gün çalışıp eşit ağırlıkta 120 bin sıralama yaptı. Kendinizden ümidi kesmeyin. 7 ayda TYT matematik de AYT matematik de halledilir. Güvenin kendinize.

Bu işler 20 günle olacak şey değil işin mantığını çok iyi kavrayan adam 50 yaşında hiç ders çalışmadan girse gene hatırı sayılır bir sıralama yapar ama temeli olmayan adama 20 değil 200 gün bile yetmez.

Son düzenleme:
Bu işler 20 günle olacak şey değil işin mantığını çok iyi kavrayan adam 50 yaşında hiç ders çalışmadan girse gene hatırı sayılır bir sıralama yapar ama temeli olmayan adama 20 değil 200 gün bile yetmez.

Biliyorum hocam. Okula gittiyse dersi çok az dinlemediyse bile azıcık temeli vardır. Şu an güzel bir düzen kurarak yapılabilir bence.

7 ay iyi bir süre bu arada. İşin mantığı dediğiniz rasyonel sayılar olarak farz ediyorum. 2-3 hafta sayıları öğrenin hocam temelinizi atın, TYT çalışın sadece. Top üniversitelerin ön lisansına gidebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba. Kafamda 2 yıllık üniversite okumak var. 7 ay boyunca çok sıkı bir şekilde TYT çalışıp 2 yıllık üniversite seçsem mantıklı mı? Ayrıca 2 yıllık bölümlerde önü açık meslekler nelerdir?

Ben 2 yıllık grafik tasarım okuyorum, aslında sırf okumuş olmak için okuyorum ancak bitirince iş imkanım olması için kendimi fazlasıyla geliştirmem gerekiyor ki bu her bölüm için geçerli. Derslere güzel bir şekilde odaklanıp kendine bir şeyler katabileceğini ve bilgili olacağını düşünüyorsan bence okuyabilirsin ancak iş imkanı pek de açık değil diyebilirim. 4 yıllık okuyan insanlar bile işsiz kalabiliyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı