20.000- 25.000 arası sistem önerisi

cevatkelle

Femtopat
Selam değerli Technopat üyeleri. Bilgisayar bileşenlerinden pek anlamıyorum o yüzden bu konuyu açtım. Çevremde de bu işlerden iyi derecede anlayan insan da maalesef pek yok. Bütçem başlıktaki kadar, daha yukarısına çıkmam mümkün değil. Bilgisayarı almaktaki amacım Adobe programlarını kullanmak (Photoshop, Illustrator, Premiere halihazırda kullanıyorum) şu an kullandığım laptop artık beni çok yoruyor, render almam saatler sürüyor. Yi bir bilgisayar almanın zamanı geldi dedim ben de. Bilgisayar oyunu ara sıra oynuyorum, haftada 4-5 saat kadar. AMD ile NVIDIA arasındaki farkı bile bilmiyorum o kadar cahilim bu konuda. Yardımcı olursanız çok sevinirim, herkese iyi günler diliyorum.

başlığı düzenleyemedim o yüzden yeni bir post atıyorum. şu sistemler nasıl sizce?

Son düzenleme:
Aynı sitede mantıs var neredeyse fiyatları aynı fakat bu sistem çok daha iyi işlemci 5600 den daha iyi , anakart ta aynı şekilde. ben mantıs sistemi aldığımda technopat in sistemi 22k civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam bu fiyat olsaydı kesinlikle bunu alırdım.

ben dediğim gibi çok bilgisizim bu konularda 1-2 haftadır inceliyorum o kadar bir sürelik bilgim var. kimileri rx 6800 için iyi değil 3070 daha iyi diyor, kimileri şu parçaları şunlar değiştirirsen bu alınır diyor ben de bu sitede çok bilgili insanlar vardır diye konu açayım dedim diğer türlü tek başıma işin içinden çıkamadım açıkcası.

ben dediğim gibi çok bilgisizim bu konularda 1-2 haftadır inceliyorum o kadar bir sürelik bilgim var. kimileri rx 6800 için iyi değil 3070 daha iyi diyor, kimileri şu parçaları şunlar değiştirirsen bu alınır diyor ben de bu sitede çok bilgili insanlar vardır diye konu açayım dedim diğer türlü tek başıma işin içinden çıkamadım açıkcası.
Hocam ilk attığınız 6800 olan sistem ve bileşenleri güzel, 6800 için iyi değil diyecek kimse olmaz. Belki Nvidia ile kıyaslandığında amdnin yazılım sorunlarından dolayı denilmiş olabilir. Fakat render vesaire gibi işlemler yapacağınız için Nvidia kart almanız daha mantıklı. Amd ekran kartları genelde oyun ağırlıkli sistemler için öneriliyor. Gel gelelim ki düz 3070 için fiyatlar yüksek. Geçenlerde 21 Bi n TL'ye 3070 ti hazır sistem çıkmıştı bence o bütçeye en az 3070 ti almaya çalışın.

O tarz sistemler de hemen bitiyor anladığım kadarıyla. Bu başlıktaki 2 sistem de stoklarda kalmamıştır yazıyor, daha dün vardı 1 gün içinde bitmiş ikisi de. :)

ben dediğim gibi çok bilgisizim bu konularda 1-2 haftadır inceliyorum o kadar bir sürelik bilgim var. kimileri rx 6800 için iyi değil 3070 daha iyi diyor, kimileri şu parçaları şunlar değiştirirsen bu alınır diyor ben de bu sitede çok bilgili insanlar vardır diye konu açayım dedim diğer türlü tek başıma işin içinden çıkamadım açıkcası
Arkadaşın söylediği gibi o bütçeye 3070ti nvidia rahatlıkla alınır. yalnız 3070ti için bile 25k fazla 21-22k gibi 12400f işlemcili , iyi sayılabilecek bir anakart ile birlikte alınabilir. oyun neredeyse hiç oynamadığınız için nvidia mantıklı görünüyor.

0 dan toplamak daha pahalı oluyor değil mi? bütçeye göre fiyat-performans açısından en mantıklısı hazır sistemler yanlış bilmiyorsam. Yardımlarınız için teşekkür ederim, uygun bir sistem gözüme çarparsa burada paylaşırım o halde size sormak için.

Geri
Yukarı