20.000₺ Gaming laptop önerisi

Serdargul83

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Gaming laptop almak istiyorum. Bütçem ₺20, 000, hem işlemcisi hem de ekran kartı olarak sıkıntı yaratmasın. 7-8 sene kullanabileyim. Ekran kartlarında 100W-135W varmış bu konuları anlamıyorum. Para kolay kazanılmıyor ve sokağa da atmak istemiyorum. İlla ₺20, 000 olmasına gerek yok üst limitim o para. Şimdiden teşekkürler.

Her iki laptopun linklerini atar mısın?
Evde bilgisayarım yok amacım oyun oynamak PlayStation 4 Pro kullanıyorum. Laptop almaktansa PlayStation 5 mi alayım?
Evde bilgisayarım yok amacım oyun oynamak PlayStation 4 Pro kullanıyorum. Laptop almaktansa PlayStation 5 mi alayım?

Yeri gelir dizi izlemek istersiniz veya bir tür online kurs eğitimi alırsanız diye laptop tercih etmek daha iyi olur velakin sırf oyun oynayacağım diyorsanız konsol alabilirsiniz.
Ama konsol tarafında da oyunlar ateş pahası.

Gerekirse milyon dolar verin 7-8 sene idare etmez. Kimi için 10 senelik laptop bile yeterli geliyor şu anda kimi için 3090'lı sistem 2 sene anca gider. Size bağlı bu ancak 7-8 sene bayağı uzun bir süre.

Yurt dışından alabilme ihtimaliniz var mı? @Ramazan Ö @Ek01000 @Radeon RX 5500M

Arkadaşlar abartmayın ben 2015 Mayıs'ta 2300 tl'ye (Mayıs 2015 kuru ile düz hesap 900 dolar) aldığım laptop u 2020 Ekim ayına kadar kullanıp 2400 tl ye sattım. 5 sene boyunca çatur çutur, bir vidasını sökmeden kullandım, satarkende iyi durumdaydı.
Arkadaşın bütçesi güncel kur ile 2.2k dolar civarına denk geliyor yani 7-8 sene çok rahat götüreceğini düşünüyorum. Kullandığım laptop Lenova idi, yukarıda önerilenlere baktımda Monster yerine her zaman Lenova derim açıkcası.

Yeni konular

Geri
Yukarı