20.000 TL AutoCAD ve Lumion için laptop önerisi

Bütçe
20000

Hyvasti

Centipat
Daha fazla  
Bir arkadaşım için laptop arıyoruz. Bütçe maksimum 20k, tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi AutoCAD ve Lumion yazılımlarını sorunsuz çalıştırabilecek bir sistem gerek.

Ramda eklemenizi öneririm gayet güçlü değecektir.

Tasarım işleri için Victus önermem kendim kullanıyorum.
Sana daha yüksek renk doğruluğu gereken bir laptop lazım ayrıyetten kullanmak istediğin programlar çok yüksek donanım gerektiren şeyler değiller daha çok işlemci gücüne ihtiyacın olur.
3050/3050Tİ ekran kartları işini görecektir.
Yukarıda atılan laptopun işlemcisi çok fazla ısınıyor ben AMD 6800h işlemci olanı kullanıyorum bu işlemci çok iyi ısınma ve performans konusunda ama 5600h baya berbat. Oyun oynamıyorsan da 1080p panel için de 3060 ekran kartı gereksiz olur senin için.

%100 sRGB uyumlu diye biliyorum buna bakabilirsin.

Tasarım işleri için Victus önermem kendim kullanıyorum.
Sana daha yüksek renk doğruluğu gereken bir laptop lazım ayrıyetten kullanmak istediğin programlar çok yüksek donanım gerektiren şeyler değiller daha çok işlemci gücüne ihtiyacın olur.
3050/3050Tİ ekran kartları işini görecektir.
Yukarıda atılan laptopun işlemcisi çok fazla ısınıyor ben AMD 6800h işlemci olanı kullanıyorum bu işlemci çok iyi ısınma ve performans konusunda ama 5600h baya berbat. Oyun oynamıyorsan da 1080p panel için de 3060 ekran kartı gereksiz olur senin için.

%100 sRGB uyumlu diye biliyorum buna bakabilirsin.
Peki hocam 25 bine kadar çıkılabilirse nasıl bi laptop alınabilir yani yine aynı şekilde ekran kartına değilde işlemciye bakılması gerekiliyor değilmi. O civarlarada varsa önerileriniz paylaşabilirseniz sevinirim. He bide laptop mimari çizimler için kullanılacak.

Peki hocam 25 bine kadar çıkılabilirse nasıl bi laptop alınabilir yani yine aynı şekilde ekran kartına değilde işlemciye bakılması gerekiliyor değilmi. O civarlarada varsa önerileriniz paylaşabilirseniz sevinirim. He bide laptop mimari çizimler için kullanılacak.
Render falan gibi şeyler daha çok işlemci gücü gerektiryor.
Ekran kartı 1650 olmasa dört dörtlük derdim ama yine işini görür, tam çizim gibi şeyler için tasarlanmış bir ürün kalem desteği vs. var.

Geri
Yukarı