20.000 TL civarı laptop önerisi

HP Victus Gaming 15-fa1039nt (7P8L0EA) Notebook
Bu link Intel ve NVIDIA modeli.

HP Victus Gaming 15-fb0015nt (7J3T4EA) Notebook
Bu ise AMD modeli. Eğer ben Intel işlemci ve RTX ekran kartı kullanacağım derseniz üstteki güzeldir. Bende bir üst modeli var Victus 16 i7 ve 3050 Ti olan. Ama AMD kullanırım derseniz de en mantıklısı altta verdiğim link olacaktır. Peki neden HP? Çünkü kaliteli ses, kaliteli kasa, kaliteli soğutma ve iyi performans var ancak AMD olan modeli için bir şey diyemem çünkü onlar fazla ısınıyormuş herhalde. Evet bir de laptop FreeDOS o da aklınızda bulunsun.
Peki hocam benim attığım acerle bu Intel modelin arasındaki fiyat farkına değer mi?
Birde attığım Acer mi yoksa attığınız amd modeli mi?

Peki hocam benim attığım Acer'le bu Intel modelin arasındaki fiyat farkına değer mi?
Bir de attığım Acer mi yoksa attığınız AMD modeli mi?

Öncelikle evet fiyat farkına değer şöyle hocam üstteki Intel NVIDIA modelinde 3050 6 GB var ancak sizin attığınız Acer modelinde 3050 4 GB var ayrıca i5 13500H Acer'in işlemcisinden daha iyi üstteki linkin tek sıkıntısı şu RAM 8 GB yanına bir tane daha 8 GB RAM alırsanız bence bu fiyata alınabilecek en iyi laptopu almış olursunuz. Zaten sizin attığınız linkteki Acer de 8 GB RAM'li yani ona da ekstra 8 GB RAM alınmalı. HP daha şık ve sade. Sağı solu saçma şekillerle tasarlanmış kasa tasarımı yok, klavyede sadece beyaz LED var gözü yormuyor. Ayrıca HP Victus modelinde Gaming Hub var performans, normal gibi mod değişimleri fan hızı vs ayarlayabiliyorsunuz. Oyun ve video render için laptop optimize edilebiliyor Gaming Hub'dan. Kendim Acer kullanmadım onu kötüleyemem ama bende yakın zamanda aldım, öneriler arasında baktım Acer ve HP var HP tercih ettim bana daha sağlam geldi. Şu anda da HP Victus D16'dan yazıyorum :) isterseniz RAM linkini de ekleyebilirim ortalama 650-700 lira aralığında uygun RAM'i bulabilirsiniz.

Peki hocam benim attığım Acer'le bu Intel modelin arasındaki fiyat farkına değer mi?
Bir de attığım Acer mi yoksa attığınız AMD modeli mi?

Bir de şöyle bir durum var RAM'i hemen almanıza gerek yok 8 GB RAM kötü değil örnek veriyorum laptopu şimdi alıp artı RAM'i diğer aya maaş veya harçlık gelince alabilirsiniz. Ben bu durumda olsam Intel ve NVIDIA olan HP modelini seçerdim fiyat farkına değer. Özellikle 6 GB 3050 için.

HP Victus Gaming 15-fa1039nt (7P8L0EA) Notebook
Bu link Intel ve NVIDIA modeli.

HP Victus Gaming 15-fb0015nt (7J3T4EA) Notebook
Bu ise AMD modeli. Eğer ben Intel işlemci ve RTX ekran kartı kullanacağım derseniz üstteki güzeldir. Bende bir üst modeli var Victus 16 i7 ve 3050 Ti olan. Ama AMD kullanırım derseniz de en mantıklısı altta verdiğim link olacaktır. Peki neden HP? Çünkü kaliteli ses, kaliteli kasa, kaliteli soğutma ve iyi performans var ancak AMD olan modeli için bir şey diyemem çünkü onlar fazla ısınıyormuş herhalde. Evet bir de laptop FreeDOS o da aklınızda bulunsun.
Victus 15'ler alınmamalı.

Victus 15'ler alınmamalı.

Kısa cevap neden belirtin lütfen dediğim gibi bende 16 modeli var eksi yönünü görmedim 15 kullanıp üzülen de görmedim, kötü yorum, düşük yıldız göremedim.

Kısa cevap neden belirtin lütfen dediğim gibi bende 16 modeli var eksi yönünü görmedim 15 kullanıp üzülen de görmedim, kötü yorum, düşük yıldız göremedim.
Ekranı küçük. Fazladan hava çıkış ızgarası yok. Victus dediğin rakiplerinden farklı olarak ekranı daha büyük olmalı.

Ekran 15.6 inç hiç küçük bir ekran değil bu bir kenara ekran büyüklüğü fiyat farkını gereksiz arttıran bir faktördür. Hava çıkış ızgarası nasıl yok. Fotoğraflar hava çıkış egzozlarını gösteriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-15 212909.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-15 212909.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran görüntüsü 2024-01-15 212829.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-15 212829.png
    47 KB · Görüntüleme: 20
Kenarlarındaki ızgaradan bahsediyorum. USB'lerin takıldığı yerden.

Kaptan evet dediğin gibi oralarda ızgara yok ama olmasının nedeni de yok ayrıca Victus 15'e özel bir şey değil bu 16'larda da yok. Zaten yeteri kadar soğutuyor bilgisayarı fazla ızgara fazla toz demek.

Eğer bütçenizi tam 27 k ya çıkarabilir iseniz farka değeceğini düşündüğüm ve zam yemesini beklediğim şu arkadaş var acer Nitro 5 AN515-58-524a oyun dizüstü bilgisayarı, Intel i5-12450H işlemci, 8 GB DDR5 RAM, 1 TB M.2 NVMe SSD, GeForce RTX 4050 6 GB GDDR6 ekran kartı, 15.6" Full HD ekran, Linux, nh. Qlzey. 009 Amazon.com.tr

Eğer bütçenizi tam 27 k ya çıkarabilir iseniz farka değeceğini düşündüğüm ve zam yemesini beklediğim şu arkadaş var Acer Nitro 5 AN515-58-524a oyun dizüstü bilgisayarı, Intel i5-12450H işlemci, 8 GB DDR5 RAM, 1 TB M.2 NVMe SSD, GeForce RTX 4050 6 GB GDDR6 ekran kartı, 15.6" Full HD ekran, Linux, nh. Qlzey. 009 Amazon.com.tr

Hocam işlemci 12.nesil benim ilk attığım linkteki Intel modelli HP 13. nesil işlemci taşıyor ve arada kayda değer farklar var. 12. nesilde 8 çekirdek 12 iş parçacığı var 13. nesilde ise 12 çekirdek 16 iş parçacığı var. 12 nesil olan 2.00GHz 4.40GHz değer verirken 13.nesil 2.60GHz 4.70GHz frekans değeri verir aynı şekilde 12.nesil GPU frekansı 0.20-1.20 iken 13.nesilde 0.40-1.45'dir. Ama ekran kartı tarafına gelirsek arada 10 FPS'lik bir fark oluşuyor. Ancak şu şekil bir şey var HP laptoplarına kaliteli SSD koyar bendeki SSD'nin fiyatına baktım 7000 lira fiyatı 7000 okuma 5000 yazma değeri var. Marka seçmek arkadaşa kalmış.

Geri
Yukarı