20.000 TL civarı laptop önerisi

Hocam işlemci 12.nesil benim ilk attığım linkteki Intel modelli HP 13. nesil işlemci taşıyor ve arada kayda değer farklar var. 12. nesilde 8 çekirdek 12 iş parçacığı var 13. nesilde ise 12 çekirdek 16 iş parçacığı var. 12 nesil olan 2.00GHz 4.40GHz değer verirken 13.nesil 2.60GHz 4.70GHz frekans değeri verir aynı şekilde 12.nesil GPU frekansı 0.20-1.20 iken 13.nesilde 0.40-1.45'dir. Ama ekran kartı tarafına gelirsek arada 10 FPS'lik bir fark oluşuyor. Ancak şu şekil bir şey var HP laptoplarına kaliteli SSD koyar bendeki SSD'nin fiyatına baktım 7000 lira fiyatı 7000 okuma 5000 yazma değeri var. Marka seçmek arkadaşa kalmış.

Ummm dediğim gibi 27k bütçeye içinde 4050 ekran kartı olan tek cihaz bu bende aynısından aldım bugün geliyor incelemesini yazabilirsem paylaşacağım :). Bir de galiba sizin attiklarinizin RAM'leri DDR4 benim attigim 5(ben sahsen 4050 daha guncel ve DLSS3.0 teknolojisinin etkisi buyuk diye tercih ettim).siz DLSS 3.0'i hesap etmeden 10 FPS fark olusuyor dediniz tahminimce? Ekran karti 140W bir de benim attigim linktekinin.

Ummm dediğim gibi 27k bütçeye içinde 4050 ekran kartı olan tek cihaz bu bende aynısından aldım bugün geliyor incelemesini yazabilirsem paylaşacağım :). Bir de galiba sizin attiklarinizin RAM'leri DDR4 benim attigim 5(ben sahsen 4050 daha guncel ve DLSS3.0 teknolojisinin etkisi buyuk diye tercih ettim).siz DLSS 3.0'i hesap etmeden 10 FPS fark olusuyor dediniz tahminimce? Ekran karti 140W bir de benim attigim linktekinin.

Evet dediğiniz gibi RAM DDR4. bu arada size de hayırlı olsun yeni bilgisayarınız güle güle kullanın. 140W 4050 cybepunk da 65 FPS veriyor DLSS kapalı 95W 3050 48 FPS veriyor DLSS kapalı. Watt değerini ekleyince FPS farkı ortaya çıktı 😀 ama acaba laptop o enerjiyi verebiliyor mu o da önemli.

O zaman + ve -leri gözden geçirelim.

HP Victus D15 artıları.
1 daha iyi ve güncel işlemci.
2 daha iyi ve güncel GPU (dahili) (oyun ve render dışında PC dahili ekran kartını kullanır önemli ayrıntı)
3 soğutma performansı. (donanım ne kadar iyi olursa olsun eğer ısınırsa performans veremez)
4 hızlı (özellikle oyunlarda) ve pahalı SSD.
5 Gaming Hub desteği. (kontrol paneli oyun fan vs için)
6 b&o ses sistemi.
7 malzeme kalitesi.

HP Victus D15 eksileri.
1 DDR4 RAM.
2 çok fazla aralıksız çalıştığında fandan gelen tıkırtı sesi (yaklaşık 1.5 gün aralıksız çalışınca bende oldu)

Acer Nitro 5 artıları.
1 daha iyi ve güncel GPU (harici)
2 oyunlarda yaklaşık 15-20 FPS fark (DLSS kapalı)
3 500GB daha fazla SSD kapasitesi.
4 DDR5 RAM.
5 dtsx ses sistemi.
6 NitroSense desteği (kontrol paneli oyun fan vs için)

Acer Nitro 5 eksileri.
1 ısınma sorunu.
2 malzeme kalitesi.

Eğer gözünüze çarpan eksik veya yanlış varsa lütfen düzeltiniz.

@Payidar Smilodon @Soru sorucu hocam ortalık karıştı gel bir bak istersen 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı