20.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
20.000TL'ye kadar

osmaanatlii

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, oyun oynayan birisiyim ve dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. Ve bir bilgisayarı uzunca seneler kullanan birisiyim. Toplama bilgisayarlı 1050 Ti'ı 6 senedir kullanıyorum ama şu an dizüstü bilgisayara ihtiyacım var.

Amazon Prime day indirimlerinde birkaç tane Gaming laptop beğendim fakat aklımı kurcalayan şeyler var. Bütçem RTX 3050 Ti ekran kartlı bilgisayarlara yetiyor ve RTX 3050 Ti'ın 4 GB VRAM'e sahip olması gelecek oyunlar açısından riskli bir durum gibi geliyor.

En güncel oyunları oynayan birisiyim. RTX 3060'lı laptop almak için de 4-5 bin TL arasında bütçemi arttırmam gerekiyor o da şu an pek mümkün değil. Amazon indirimleri 17 Temmuz'da sona ereceği için beklemem benim zararıma olacak. Sizler RTX 3050 Ti'ı tavsiye eder misiniz?

Ayrıca konuyu açma sebebim olan laptop tavsiyesi için de aşağıya birkaç bilgisayar bırakacağım. Bellekleri 8 GB ama ekleme yapacağım aldıktan sonra. Sizlerin de farklı laptop önerilerinize açığım teşekkürler.

MSI Gaming Laptop
ACER Nitro Gaming Laptop
LENOVO Ideapad Gaming Laptop

Hocam uzun uzun araştırma yaptım ilk olarak MSI modelinden vazgeçtim çünkü ekran kartı TDP değeri Max 35-40W olarak gözüküyor ve 85W olan modelleriyle karşılaştırdığımızda büyük bir performans kaybı yaratıyor ve Thin modeli hafif bir model olduğu için soğutması da daha kötüymüş.
Acer fena değil fakat arka kapağı açınca garanti bozuluyormuş galiba ürün geldiği gibi servisine yollayıp RAM ve SSD yükseltmesi yaptırmam gerekiyor bu da benim için uzun bir iş.
Lenovo hoşuma gitti onun da sevmediğim bir iki yönü var birincisi maksimum 16 GB RAM desteklediği yazıyor fakat Crucial'in internet sitesinde bu laptop modelini girince 64 GB'a kadar takılabileceği yazıyordu ikincisi ise görünüşü çok açmadı beni onun dışında güzel bence.

Hocam uzun uzun araştırma yaptım ilk olarak MSI modelinden vazgeçtim çünkü ekran kartı TDP değeri Max 35-40W olarak gözüküyor ve 85W olan modelleriyle karşılaştırdığımızda büyük bir performans kaybı yaratıyor ve Thin modeli hafif bir model olduğu için soğutması da daha kötüymüş.
Acer fena değil fakat arka kapağı açınca garanti bozuluyormuş galiba ürün geldiği gibi servisine yollayıp RAM ve SSD yükseltmesi yaptırmam gerekiyor bu da benim için uzun bir iş.
Lenovo hoşuma gitti onun da sevmediğim bir iki yönü var birincisi maksimum 16 GB RAM desteklediği yazıyor fakat Crucial'in internet sitesinde bu laptop modelini girince 64 GB'a kadar takılabileceği yazıyordu ikincisi ise görünüşü çok açmadı beni onun dışında güzel bence.
Acer garanti bozmaz diye hatırlıyorum ama daha net yanıtlar gelir.

Victus 3060 tercih edin bütçe yeterse.

Normalde onu alacaktım ama maddi durum şu anlık 3050 Ti'lılara yetiyor hocam.
Hocam her markayı elemişsiniz ama bir kaç gün sonra dolar zamları yansırsa pişman olabilirsiniz.

Yarın Acer servisini arayıp sorun, birinci ağızdan doğru bilgiyi edinin sorun olmazsa bir an önce alın.

Hocam her markayı elemişsiniz ama birkaç gün sonra dolar zamları yansırsa pişman olabilirsiniz.

Yarın Acer servisini arayıp sorun, birinci ağızdan doğru bilgiyi edinin sorun olmazsa bir an önce alın.

Elemedim hocam - yönleri ve + yönlerini tartıp birini alacağım onu belirtmek istedim yoksa haklısınız KDV zammı + döviz zammından sonra bu fiyatları arayacağız gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı