20.000 TL Motor Önerisi

YgTuRK

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar hepinize merhaba,
Ufak yaşlardan beri hayalim olan motor serüvenim için eğitimlerimi tamamladım. Bu ay içerisinde A sınıfı ehliyet sınavına gireceğim. Yaklaşık 20 gündür, gece - gündüz sürekli motor araştırması içerisindeyim. Tecrübe kazandıktan sonra eşim ile artçılı sürüş yapmayı planlıyorum.
Cruiser için gerçekten çok yorum okudum, çok inceleme izledim ancak maalesef bütçe dahilindeki Çin menşeili motorlar bir türlü içime tam olarak sinmedi.

Özellikle motor kullanan siz değerli arkadaşların tavsiyesi benim için çok önemli,

Bütçem ekipman dahil 20.000 TL
Boy: 1.79, Kg: 88, Yaş:32

Motordan beklentim; yakıt tüketimi ekonomik, parçası ve servis bakımları beni çok üzmeyecek, günlük işe gidip gelirken maksimum 20-30 km, bunun yanında özellikle yaz aylarında ayda en az 1 kez Eskişehir seyahati, hafta sonları yakın yerlere (Bolu,Amasra v.b) piknik vs. tarzı yolculuk yapmayı planlıyorum. Yani amacım ulaşımın yanı sıra, motor ile yeni yerler gezmek, sürüşten keyif almak, kamp yapmak. Sürat merakım yok, araç ile de maksimum 120-130km. üzerine çıkmayı sevmiyorum. Ayrıca çok sık model yükseltme, tarz değiştirme şansım olmayabilir, bütçemi çok sık zorlamak, kredi vs. olaylarına girmek istemiyorum.

Scooter ve Racing-SuperSport modelleri baştan eledim. Hiç ilgimi çekmiyor.

Kendi izlenimlerim sonucu hoşuma giden bazı modeller,
Pulsar NS200, Duke 200 ve 250 modelleri, Mondial Rx3iEvo,

Bu kriterler doğrultusunda önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:
Şimdi şöyle bi durum var eşinizle beraber artçılı uzun yola geziye kampa falan mı gitmeyi düşünüyorsunuz kısa mesafe şehir içi işe gidip gelmeyi mi ? Saydığınız modeller artçılı uzun yol için çok rahat olmuyor malesef. Şehir içi ise 2.el NS200 alın mümkünse 2017 temiz abs li ekipmanla birlikte yeter. İlerde eşinizle birlikte binecekseniz uzun yol falan düşünüyorsanız hazır A ehliyeti almışken NC750 veya Tracer 700 falan bakabilirsiniz.
Şimdi şöyle bi durum var eşinizle beraber artçılı uzun yola geziye kampa falan mı gitmeyi düşünüyorsunuz kısa mesafe şehir içi işe gidip gelmeyi mi ? Saydığınız modeller artçılı uzun yol için çok rahat olmuyor malesef. Şehir içi ise 2.el NS200 alın mümkünse 2017 temiz abs li ekipmanla birlikte yeter. İlerde eşinizle birlikte binecekseniz uzun yol falan düşünüyorsanız hazır A ehliyeti almışken NC750 veya Tracer 700 falan bakabilirsiniz.

Aradaki motordan beklentiniz kısmını atlamışım üzgünüm. NS200 kız arkadaşımda var. Daha öncede RS200 kullanıyordum artçılı şekilde İstanbul-Tekirdağ yapmışlığımız var. Ama öyle çok rahat olmuyor özellikle yüklüyseniz. O yüzden A ehliyeti almışken arttırabiliyorsanız yukarıda saydığım motorlara bakılabilir. Yoksa sizi NS200 idare eder. Birde aklıma geldi Dominar 400 ü de tercih edebilirsiniz. 15 civarı 2.elleri bulunuyor NS200 den daha rahat edersiniz.

Son düzenleme:

Aradaki motordan beklentiniz kısmını atlamışım üzgünüm. NS200 kız arkadaşımda var. Daha öncede RS200 kullanıyordum artçılı şekilde İstanbul-Tekirdağ yapmışlığımız var. Ama öyle çok rahat olmuyor özellikle yüklüyseniz. O yüzden A ehliyeti almışken arttırabiliyorsanız yukarıda saydığım motorlara bakılabilir. Yoksa sizi NS200 idare eder. Birde aklıma geldi Dominar 400 ü de tercih edebilirsiniz. 15 civarı 2.elleri bulunuyor NS200 den daha rahat edersiniz.
Cevap için teşekkürler.
Maalesef bütçem sınırlı ve ilk motorum olacak, Nc ve tracer bütçemin 2 katı.

Biraz daha arttırabiliyorsan Honda CB250R tavsiye ederim. ABS'si gidişi, duruşu, yakıtı, herşeyiyle güzel motosiklet. Arkadaşımda var, çoğunlukla kullanıyorum. Hatta bugün de alacağım. Pulsar eski motosikletim, ben pek ısınamamıştım ancak iş görür.

Cevap için teşekkürler.
Maalesef bütçem sınırlı ve ilk motorum olacak, Nc ve tracer bütçemin 2 katı.

O zaman saydıklarınız arasında en iyi tercih NS200 olur ancak dediğim gibi NS nin abisi diyebileceğimiz Dominar 400 ü düşünün derim daha güçlü bir motor artçılı problem yaşamazsınız.Ns 200 den daha iyi bir tercih olur. Markası servisi falan aynı zaten.

Şunuda ekliyim Dukelerı tavsiye etmeme sebebi KTM nin gereksiz tuzlu olması ülkemiz şartlarında çok kullanışlı bir marka değil bence. Yedek parçası servisi falan hem cebi hem sizi yoruyor.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, dominar 400 ve250R'yide bütçem dahilinde düşünüp zorlayacağım.

Arkadaşlar hepinize merhaba,
Ufak yaşlardan beri hayalim olan motor serüvenim için eğitimlerimi tamamladım. Bu ay içerisinde a sınıfı ehliyet sınavına gireceğim. Yaklaşık 20 gündür, gece - gündüz sürekli motor araştırması içerisindeyim. Tecrübe kazandıktan sonra eşim ile artçılı sürüş yapmayı planlıyorum.
Cruiser için gerçekten çok yorum okudum, çok inceleme izledim ancak maalesef bütçe dahilindeki Çin menşeili motorlar bir türlü içime tam olarak sinmedi.

Özellikle motor kullanan siz değerli arkadaşların tavsiyesi benim için çok önemli,

Bütçem ekipman dahil 20.000 TL
Boy: 1.79, kg: 88, yaş:32

Motordan beklentim; yakıt tüketimi ekonomik, parçası ve servis bakımları beni çok üzmeyecek, günlük işe gidip gelirken maksimum 20-30 km, bunun yanında özellikle yaz aylarında ayda en az 1 kez Eskişehir seyahati, hafta sonları yakın yerlere (Bolu, amasra vb) piknik vs. tarzı yolculuk yapmayı planlıyorum. Yani amacım ulaşımın yanı sıra, motor ile yeni yerler gezmek, sürüşten keyif almak, kamp yapmak. Sürat merakım yok, araç ile de maksimum 120-130km. Üzerine çıkmayı sevmiyorum. Ayrıca çok sık model yükseltme, tarz değiştirme şansım olmayabilir, bütçemi çok sık zorlamak, kredi vs. olaylarına girmek istemiyorum.

Scooter ve racing-supersport modelleri baştan eledim. Hiç ilgimi çekmiyor.

Kendi izlenimlerim sonucu hoşuma giden bazı modeller,
Pulsar NS200, Duke 200 ve 250 modelleri, Mondial RX3ievo,

Bu kriterler doğrultusunda önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden hepinize teşekkürler.

Cg al hem üstüne parada kalır.
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, dominar 400 VE250r'yide bütçem dahilinde düşünüp zorlayacağım.

Almışındır bile ama olsun aldın mı?

Geri
Yukarı