20.000 TL Render için Sistem Toplama

Rica ederim. Marka ve modeline bağlı olarak yetebilir, yetmeyebilir de. İşi garantiye alıp, önerdiğim FSP 850W 80+ Gold PSU'yu almanız en iyisi olacaktır. PSU'dan kısılmaya çalışınca çok hoş şeyler çıkmıyor ortaya, hele de böyle yüksek sistemlerde.

1080 önermemin sebebi, yazdığım gibi CUDA çekirdeklerinin fazla olması (renderda işinize yarayacaktır). Fakat istiyorsanız 2070 de alabilirsiniz -ki arada aslında çok performans farkı olacağını sanmıyorum-.
RTX 2070 model olarak MSI Armor RTX 2070 modeli tercih edebilirsiniz. Zira Aero modeli eski blower tipi dediğimiz, kötü bir soğutmaya sahip.
Hocam CUDA çekirdek sayısı ne kadar etkili oluyor? RTX2070 in CUDA sayısı 2304, GTX1080 in 2560 olarak okudum. Bu ikisi yerine RX VEGA 56 nın neden hiç adı geçmiyor? RX VEGA 56 nın CUDA sayısı 3586 neredeyse 1.5 katı.
Hocam CUDA çekirdek sayısı ne kadar etkili oluyor? RTX2070 in CUDA sayısı 2304, GTX1080 in 2560 olarak okudum. Bu ikisi yerine RX VEGA 56 nın neden hiç adı geçmiyor? RX VEGA 56 nın CUDA sayısı 3586 neredeyse 1.5 katı.
Bu konuya açıklık getirecek bir babayiğit yok mu?
Son kez konuyu hortlatıyorum bilgisayarı almak üzereyim. Bu konuda birisi beni bi aydınlatabilir mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı