20.000 TL RTX 3060 Ti marka ve model önerisi

Bütçe
20k
Msi da arada kaldığım kartlardan biri, kendi arasında x trio, z trio diye gidince oda kafamı karıştırdı.

Ben bu işe girişmeden önce bu kadar zorlanacağımı bilsem hazır alır geçerdim. Hem daha fazla para çıktı cebimden hemde her gece saatlerce video izliyorum. Hanım bile gıcıklanmaya başladı.

Tamamen performans amaçlı, geceleri işten sonra kafa dağıtmak için. Belki yayında açarım.

Uçmuş fiyatı 20 bin. 10 binlik kart 20 bin. Arabalar gibi 1 tane hediye alıyon.
Bu değil benimki Dual Fan olan da fiyat olarak pek farkı yoktur herhalde.

MSI da arada kaldığım kartlardan biri, kendi arasında X Trio, Z Trio diye gidince oda kafamı karıştırdı.

Ben bu işe girişmeden önce bu kadar zorlanacağımı bilsem hazır alır geçerdim. Hem daha fazla para çıktı cebimden hem de her gece saatlerce video izliyorum. Hanım bile gıcıklanmaya başladı.

Tamamen performans amaçlı, geceleri işten sonra kafa dağıtmak için. Belki yayında açarım.

Bildiğim kadarıyla en güçlü 3060 Ti modellerinden olan Z modeli, arasından zaten kesinlikle Z Trio en güçlüsü.

Gerçekçi olursam 3060 Ti hangi model olursa olsun 20.000 TL verilmez. Aralarında %10 civarı fark olan 6600 XT bu fiyata satılıyor. 3060 Ti ne kadar beğendiğim bir kart olsa da bu halde f/p olarak berbat durumda. 3070/3070 Ti 20K için daha uygun.

Uçmuş fiyatı 20 bin. 10 binlik kart 20 bin. Arabalar gibi 1 tane hediye alıyon.
Bi anda oldu, ben ayıkana kadar kartlar ikiye katladı. İşlerim dolayısı ile sürekli takip edemiyorum. Çok can sıkıcı malesef 😔
Gerçekçi olursam 3060 Ti hangi model olursa olsun 20.000 TL verilmez. Aralarında %10 civarı fark olan 6600 XT bu fiyata satılıyor. 3060 Ti ne kadar beğendiğim bir kart olsa da bu halde f/p olarak berbat durumda. 3070/3070 Ti 20K için daha uygun.

128 bit olması performans açısından uçurum fark yaratır mı?

Merhaba arkadaşlar.

Bundan 1 ay önce masaüstü bilgisayar toplamaya başladım. Her bir donanım için uzun uzun videolar izleyip, araştırma yapıp ve incelemeleri izleyerek aralarından uygun olduğunu düşündüğüm ekipmanı satın alıyordum. En son ekran kartına geldiğimde işin rengi değişti. 3070 - 3080 ekran kartı almayı düşünüyordum fakat dolarda ki artış, ekran kartı kıtlığı hiç aklıma gelmedi. 15-20k ekran kartına ayırdığım bütçe ile 3060 Ti anca alabiliyorum.

Şimdi sorum şu, 3060 Ti modeli kendi içinde birçok çeşidi var ve benim beynim yandı. Hangisi parasını hak ediyor ya da ROG STRIX 3 fanlı ile ASUS Dual 2 fanlı Ti arasında ki yüksek fiyat farkına değer performans farkı oluyor mu?

Ya da kısaca 3060 Ti'ın hangi marka model ekran kartını aşağıda belirttiğim sisteme önerirsiniz?

Anakart: ASUS ROG-STRIX B550'e.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
RAM: Corsair Vengeance 3200 MHz 2x8GB CL16.
PSU: Corsair CX750F 750 watt 80+ Bronze.
Kasa: TUF GT301.

Gerçekçi olursam 3060 Ti hangi model olursa olsun 20.000 TL verilmez. Aralarında %10 civarı fark olan 6600 XT bu fiyata satılıyor. 3060 Ti ne kadar beğendiğim bir kart olsa da bu halde F/P olarak berbat durumda. 3070/3070 Ti 20K için daha uygun.

6600 XT de çok iyi bir kart, sadece performansı 3060 Ti'dan biraz düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı