RTX 3060 Ti marka ve model seçimi

Bütçe
8000

EmirhanTr82

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelike soğutucu kalitesi olarak ROG serisini biliyorum ama onu bulamadım o yüzden onu listeye dahil etmeyin. Benim aklımda MSI X Trio versiyonu ile normal Gigabyte OC normal versiyonu ama aklımda şu var. Soğutucu kalitesi ve MHz hızı benim için önemli bir de öneri bekliyorum sizden rica ediyorum Palit gibi alt markalar önermeyin aklımdaki markalarda Gigabyte ASUS ve MSI var ama hangi serisi alınır bilmiyorum. MSI Ventus kötü deniyor ASUS'ta ise TUF'dı en son bu kadar sizden bilgilerinizi bekliyorum. Bir de bende 700W güç kaynağı var yeter mi ve elimde işlemci olarak 5 3600 var AMD darboğaz yapar mı?

Arkadaşlar öncelike soğutucu kalitesi olarak ROG serisini biliyorum ama onu bulamadım o yüzden onu listeye dahil etmeyin. Benim aklımda MSI X Trio versiyonu ile normal Gigabyte OC normal versiyonu ama aklımda şu var. Soğutucu kalitesi ve MHz hızı benim için önemli bir de öneri bekliyorum sizden rica ediyorum Palit gibi alt markalar önermeyin aklımdaki markalarda Gigabyte ASUS ve MSI var ama hangi serisi alınır bilmiyorum. MSI Ventus kötü deniyor ASUS'ta ise TUF'dı en son bu kadar sizden bilgilerinizi bekliyorum. Bir de bende 700W güç kaynağı var yeter mi ve elimde işlemci olarak 5 3600 var AMD darboğaz yapar mı?

R5 3600 ile 3060 Ti 1080p de biraz darboğaz olur, 2K'da olmaz. Model konusuna gelince en iyi seçim ASUS Dual olur bence.

MSI X Trio bir model kullanıyorum 3070 Ti kartımda gayet memnunun tavsiye ederim fakat biraz pahalı diye biliyorum.

Bunu alın diğerlerine fazladan para vermeye gerek yok;

Bazı markaların fiyatları gereksiz pahalı 10 bin üstü falansa asla almayın gidin şu yeni 3060Tİ (GDDR6X) alın daha iyi.

Arkadaşın attığı gibi GDDR6X'li 3060 Ti öneririm. Yüzde 7'ye yakın bir performans artışı sağlamış duyduğuma göre. 3070'e bir tık daha yakın bir kart olmuş böylece.

@partylikeits1941 GDDR6X hocam MSI'ya da ASUS'ta böyle seçenek yok maalesef gelmedimi daha ülkemize bu versiyon olmazsa 3070 bakabilirim eğer aynı fiyatta varsa.

@Silinen üye
Benim baktığım modeller https://www.sahibinden.com/ilan/iki...aming-z-trio-8gb-gddr6-256bi-1063320254/detay ve https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ti-vision-oc-8gb-gddr6-256bi-1059546706/detay

@partylikeits1941 GDDR6X hocam MSI'ya da ASUS'ta böyle seçenek yok maalesef gelmedimi daha ülkemize bu versiyon olmazsa 3070 bakabilirim eğer aynı fiyatta varsa.
Bildiğim kadarıyla yok da hocam marka olarak bakmayın. Bakmayın dediysem, Galax da gayet kaliteli bir markadır, alabilirsiniz problem yaratmaz yani. Bu fiyata istediğiniz markalarda 3070 bulmanız zor biraz. MSI GDDR6 3060Ti alacağınıza Galax GDDR6X çok daha iyi olur.

Kafanıza yatmazsa açın internetten sıcaklıklarına bakın kartın.

Hocam benim Gigabyte OC Edition 3060 Ti 8 GB LHR var fanları küçük olduğu için 77 dereceleri gördü yüzde 80 fan da MX-4 ile macun değişimi yaptım 67 derece yüzde 65 fanlara düştü 3X fan bile sıcaklığı düşürmeye yetmiyor o yüzden 2 fanlı ancak fanı büyük modeller bile 3 küçük fanı olan Gigabyte'dan iyidir diyebilirim.

Geri
Yukarı