20.000 TL RTX 3060 Ti marka ve model önerisi

Bütçe
20k
128 bit olması performans açısından uçurum fark yaratır mı?

Ben de kullanıyorum bu kartı oldukça iyi. 1080P'de kullanacaksan rahat rahat yeterli. Hem anakartın PCIe 4.0 destekliyor o da bu kartın 128 bit dezavantajını ortadan kaldırıyor tamamen. 3060 Ti hem kas gücü hem de RT olarak bir tık daha iyi ama iki kat yakın para verilecek kadar da değil. Şu anda 3060 Ti edeceği 14-15K olmalı.

Senin dizdiğin sistemle (5600X, B550) burada geniş bir testi var 6600 XT'nin bir bak derim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekçi olursam 3060 Ti hangi model olursa olsun 20.000 TL verilmez. Aralarında %10 civarı fark olan 6600 XT bu fiyata satılıyor. 3060 Ti ne kadar beğendiğim bir kart olsa da bu halde f/p olarak berbat durumda. 3070/3070 Ti 20K için daha uygun.

Hemen incelemelere bakıyorum. Daha önce bakmadığım bir kart.
Ben de kullanıyorum bu kartı oldukça iyi. 1080P'de kullanacaksan rahat rahat yeterli. Hem anakartın PCIe 4.0 destekliyor o da bu kartın 128 bit dezavantajını ortadan kaldırıyor tamamen. 3060 Ti hem kas gücü hem de RT olarak bir tık daha iyi ama iki kat yakın para verilecek kadar da değil. Şu anda 3060 Ti edeceği 14-15K olmalı.

Senin dizdiğin sistemle (5600X, B550) burada geniş bir testi var 6600 XT'nin bir bak derim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cansın. Bakıyorum.

Hemen incelemelere bakıyorum. Daha önce bakmadığım bir kart.

Cansın. Bakıyorum.

Tüm kartlara baktım tekrardan o attığım model 11.400 TL'ye geliyormuş sepette ek indirimle. F/P olarak şu anda en iyisi o. Sen yine test videolarını ıvır zıvır izle 6600 XT'nin az çok nasıl bir kart olduğunu anlarsın. Diğer kartların fiyatları almış başını gidiyor 1660 Ti'ı bile 10.000 TL üzerine satıyorlar maşallah.

Screenshot_1.jpg

Evet bencede. Kendi fikrim biraz daha para veririm Nvidia alırım. Zate hepsi uçmuş fiyatların kazığın alasını yerim. Zaten 1 tane de hediye alıyon bu ülkede. Araba al 2 tane araba almış oluyon biri hediye. AMD kart sevmiyorum ondan kendi fikrim. Zenginsen 3060 Tİ al. Dokunuyorsa 6600.

3060 Ti serisinde en iyi hız aşırtma ROG STRIX yapar. MSI ve Gigabyte Aorus takip eder. Fiyat performans Gigabyte Gaming OC Pro da iyi bir seçenek. @kino dediği gibi 6600XT arasında ki farka 6bin TL değmez.

3060 Ti serisinde en iyi hız aşırtma ROG STRIX yapar. MSI ve Gigabyte Aorus takip eder. Fiyat performans Gigabyte Gaming OC Pro da iyi bir seçenek. @kino dediği gibi 6600XT arasında ki farka 6bin TL değmez.

AMD işlemciler ve NVIDIA ekran kartları absürt seviyelere ulaştı. R5 3600 neredeyse 3000 TL oldu, orta kalite bir 3060 Ti ise 17.000 TL civarından başlıyor. Dolar 1 artıyorsa satıcılar 2 ekliyor popüler parçalara.

Geri
Yukarı