20.000 TL RX 6800 sistem toplama

Bütçe
20.000
5600X çok kazık değil mi o fiyata sence? 5600 çıkmasını da bekleyebilirsin Ocak'ta çıkacak deniyor ve 80 dolar daha ucuz. 6800'de gereksiz pahalı o fiyata.
%6 fark ama 1500 TL daha pahalı ama bütçe yetiyorsa 3080 daha iyi olur. PSU MWE serisi olsa daha iyi hem 12V kanalından tüm gücün neredeyse hepsini veriyor hem de çift 8 pin girişi var.

Evet, kazık, başka link olmadığı için referans olarak ekledim.

Bu arada mesajı düzenleyip alternatif olarak RTX 3080 sistem bıraktım.

5600X çok kazık değil mi o fiyata sence? 5600 çıkmasını da bekleyebilirsin Ocak'ta çıkacak deniyor ve 80 dolar daha ucuz. 6800'de gereksiz pahalı o fiyata.
%6 fark ama 1500 TL daha pahalı ama bütçe yetiyorsa 3080 daha iyi olur. PSU MWE serisi olsa daha iyi hem 12V kanalından tüm gücün neredeyse hepsini veriyor hem de çift 8 pin girişi var.

3080 almaya karar verdim ama 5600X gibi güçlü bir işlemciye stok fan yeterli olur mu ?
Evet, kazık, başka link olmadığı için referans olarak ekledim.

Bu arada mesajı düzenleyip alternatif olarak RTX 3080 sistem bıraktım.
Tamamdır yardımların için çok teşekkür ederim.

3080 almaya karar verdim ama 5600X gibi güçlü bir işlemciye stok fan yeterli olur mu ?

Aynen stok fan yeterli olur mu acaba.
Muhtemelen aynı sistemi toplayacaz..
Bir de 5600x i hangi siteden almayı düşünüyorsunuz?
Ayrıca merak ettiğim şuan piyasadaki 3080 ler kapasitor sorunu düzeltilmiş ya da cw problemi yapmayacak yeni üretimler mi, mesela @RPM in attığı Gigabayte?.

Son düzenleme:
İlk çıkan serilerin hemen hepsinde kapasitor problemi varmış. Onun dışında cw olayı denen bi şey var, ondan muzdarip olanlar da var sanırsam..
Gerçi neticede garantili ürünler gerekirse değişim yaparlar fakat ucuza kaçıp güncellemeyle kartların hızını düşürmüşler, kapasitor problemi için. Yeni çıkan serileri de düzeltip çıkardıklarını söylediler. Sonradan ne gelişme oldu, bilmiyorum. . Yani şuan stokta olanlar sorunsuz olan, yeni teminler mi emin olamadım..
@AresSenseii

3080 almaya karar verdim ama 5600X gibi güçlü bir işlemciye stok fan yeterli olur mu?

U14S ile 4.6 GHz'de 77 derece görüyormuş. Öyleyse o soğutucunun yetmesi imkansız. PF240 vs gibi bir soğutucu alın çünkü hava soğutucularda ya stok yok ya da kazık. Aynı soğutucu ile 3900X kadar ısınıyor 4.6 GHz'de o yüzden soğutucu şart.
Mavi yazan tüm çekirdekler 4.6 GHz yani çoklu işlemde %7-8 fark oluyor fakat oyun performansına etkisi olmaz ama yine de Freezer 34 veya en kötü T6 Ultra alın OC yapmayacaksanız.

İlk çıkan serilerin hemen hepsinde kapasitor problemi varmış. Onun dışında cw olayı denen bi şey var, ondan muzdarip olanlar da var sanırsam..
Gerçi neticede garantili ürünler gerekirse değişim yaparlar fakat ucuza kaçıp güncellemeyle kartların hızını düşürmüşler, kapasitor problemi için. Yeni çıkan serileri de düzeltip çıkardıklarını söylediler. Sonradan ne gelişme oldu, bilmiyorum. . Yani şuan stokta olanlar sorunsuz olan, yeni teminler mi emin olamadım..
@AresSenseii
Kapasitor ve cw ne demek bilmiyorum beni biraz daha bilgilendirirseniz sevinirim.

Kapasitor ve CW ne demek bilmiyorum beni biraz daha bilgilendirirseniz sevinirim.

CW ise ses sorunu ama şu an kartlarda herhangi bir sorun yok diye biliyorum. İlk çıkarılan ucuza kaçılmış bazı modellerde sorun olabiliyordu.

Geri
Yukarı