20.000 TL Ryzen sistem toplama

Halstein

Kilopat
Yer
İzmir
Merhabalar,

Geleceğe yönelik güzel bir oyuncu sistemi toplamak istiyorum. Tabi ki bu sistem sadece oyun için değil bana işimde de yardım edecek. Render, 3D çizim ve oyun motoru kullanımı gibi işlerde.

Fakat daha çok oyun zevkim için kullanacağım bu sistemi. %80 oyun için diyebiliriz. Lütfen tavsiyelerinizde bunu göz önünde bulundurun.

Screenshot_4.png

Kendim şöyle bir sistem topladım örnek olarak. Ekran kartı değişmeyecek büyük ihtimal fakat anakart ve işlemcide büyük değişiklikler olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta oyun oynayacağım profesyonel bir OverClockçu değilim. Bazı parçalar çok fazla gelmiş olabilir. Bütçem maksimum 20.000 TL, taş çatlasa 21.000 TL olur. Bu fiyat içinde klavye, kulaklık ve fare gibi ekipmanlarda olursa çok iyi olur oyuncu ekipmanı olarak.

Merak ettiğim bir şey de üretici firmalar arasında çok kalite farkı oluyor mu? Mesela hangi marka, ekran kartı ve anakartta daha başarılı veya hangi markanın monitörleri daha iyi?
Tavsiyelerinizi, önerilerinizi ve sizin topladığınız sistemleri bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem oyun amaçlı ise öneriyorum. İşlemciyi İ7 8700K ve Z370 al. HDD Toshiba P300 ile değiştir. Ekran kartını Gigabyte GTX 1080 Tİ Xtreme Gaming WaterForce öneririm. Kasa abartı olmuş. MasterCase 5 Pro yeterlidir. PSU Evga 850 P2 öneririm. Sen iş sistemi kurmuşsun bildiğin.

Bi göz atın isterseniz. Sistemin ileriye dönük olduğunu düşünerek işlemciyi yüksek tuttum. Umarım beğenirsiniz. Toplam 20.600TL. Yük altında sistemin sessiz kalmasını istiyorsanız 240mm bir sıvı soğutma tercih edebilirsiniz. Oyun için 120mm yeterlidir.

Dosya Ekleri

• Sistem..PNG
    Sistem..PNG
    31 KB · Görüntüleme: 406
Son düzenleme:
Son düzenleme:
Bence fazla abartmaya gerek yok R7 1700/R5 1600+1080Tİ bir sistem sizi istediğiniz kadar götürür bu tür rakamlarla sistem toplamanın eğer iş yapılmayacaksa pek bir mantığı yok oyun için.

Oyun amaçlı topladığı için İntel tercih etmesi daha mantıklı olur.
Dostum bu aralar yazılarına denk geliyorum ama genelde yanlış şeyler yazıyorsun ve bunu kabul etmek istemiyorsun bu yüzden pek bir şey demiyeceğim, sadece yanlış saçma şeyler yazma diyorum.
Geçen günde @Nazım Paşa ile Msi Gaming X ile Galax Ex OC tartışmasına girmiştin hatırladığım kadarıyla. İnşallah Recep Abi'ye falan denk gelirsin.

Ekran kartını MSI Lightning seçebilirsin soğutmada daha performanslı ve görünüşü çok güzel ama biraz gereksiz pahalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı