20.000 TL Ryzen sistem toplama

Bu bütçeye kendine hobi odası yaparsın dostum. Eğer oyun ağırlıklı kullanacaksan 20.000 TL'lik PC bana göre gereksiz. Keyifli anların dibine vuracağın bir oda kurar, içine güzel, ideal bir oyun PC'si, bir oyun konsolu, bir de konsol için TV çakarsın. Bir de minik minibar alır, içine tüm bunları yaparken sana eşlik edecek, aburundan cuburuna doldurursun :) Tercih meselesi tabi, PC'yi toplarsan, canavarın resimlerini bekliyoruz.

Bu bütçeye kendine hobi odası yaparsın dostum. Eğer oyun ağırlıklı kullanacaksan 20.000 TL'lik PC bana göre gereksiz. Keyifli anların dibine vuracağın bir oda kurar, içine güzel, ideal bir oyun PC'si, bir oyun konsolu, bir de konsol için TV çakarsın. Bir de minik minibar alır, içine tüm bunları yaparken sana eşlik edecek, aburundan cuburuna doldurursun :) Tercih meselesi tabi, PC'yi toplarsan, canavarın resimlerini bekliyoruz.
+1 Fazlasıyla katılıyorum :)

20.000TL'lik sisteme i7 8700K koymak nerenin kafası acaba? Merak ediyorum :D
Fanboy olun arkadaşlar itirazımız yok, ama bu kadarı da fazla. 20.000TL'lik sistem için çöp bir işlemci aldırtacaksınız adama.

Oyun için en iyi işlemciler Intel tarafında I7-8700K / I9-7900X'tir. AMD tarafında da R7 serisidir. Ben olsam I9-7900X alırdım. Threadripper olabilir elbet ancak oyun performansı olarak düşük.

Oyun için en iyi işlemciler Intel tarafında I7-8700K / I9-7900X'tir. AMD tarafında da R7 serisidir. Ben olsam I9-7900X alırdım. Threadripper olabilir elbet ancak oyun performansı olarak düşük.
1080p oyunculuk için haklısınız. Ancak iş 4K'ya geldiğinde eşitler. 20.000TL bütçeye de 1080p monitör alınmaz haliyle :) Oyun harici kalan işlemlerde ise Threadripper daha üstün. Ben olsam da 1950X alırdım. Tercih meselesi tabiki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1080p'de 7900X fazlasıyla üstün. 4K'da ise ortalama 1-2FPS ile 1950x daha önde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı