20.000 TL sistem önerisi

Yasaroo_52

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam, şu anda 20.000 TL bütçem var ve oyun odaklı bir sistem almak istiyorum, Photoshop vb. programlar da kullanıyorum fakat genel olarak oyun odaklı bir sistem olacak. Sadece kasa için fiyat, monitör dahil değil. Maalesef bütçeyi arttırma şansım çok yok ve önümüzdeki 2 hafta da falan almazsam haziran ayından sonraya kalacak. Böyle olunca da fiyatların çok daha fazla artacağını düşünüyorum bu sebeple bu iki hafta içinde almak istiyorum. Sıfır sistem olarak bu bütçede çok alternatif bulamadım bu yüzden 2. el (kutulu ve garantisi bulunan) sistemlere göz attım ikinci elde de elden teslim almak istiyorum. Kargoda vs. hasar durumunda sorun yaşamamak için Samsun içinde farklı iki sistem buldum;

ASUS 3060 Ti.
Ryzen 5 5600.
16 GB 3200 MHz RAM.
ASUS B450M Dragon.
550W 80+ (marka, model bilgisi yok)
512 GB SSD.
18.000 TL.
18 ay garantili, faturalı fakat ürün kutuları duruyor mu bilmiyorum.
-------------------------------
ASUS 4060.
i5 12400F.
16 GB 3200MHz RAM (Ripjaws V)
500GB blue SN580 gen4 NVMe M.2 SSD.
Thermaltake S200 tg 650W 80Plus ARGB 4x120mm fanlı MidT ATX beyaz kasa.
20.000 TL.
Bu sistem de sanırım PC hocasının yaklaşık 1 ay önce 16.000 TL'den sattığı goat 3'ün sadece kasası farklı hâli ve sıfır olarak satan bir satıcı fatura, garanti ve kutular var.

8 GB VRAM'in ilerleyen zamanlarda yetersiz kalacağı tartışmasına katılıyorum aynı zamanda 500 GB SSD artık günümüz için bile yetersiz bunların farkındayım eğer sistem alırsam yazın SSD değişikliğine giderim, bunu göze alarak fikir sunarsanız sevinirim. Sistemi 1080p ile kullanacağım için 8 GB VRAM'in de benim için çok sorun olmayacağını düşünüyorum. 4060 benim için de biraz hayal kırıklığı olan bir kart oldu bu yüzden kararsızım. Sizce ne yapmalıyım fikir verirseniz veya başka sistemler önerirseniz sevinirim, herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı